مقالات علمی

روش های انجام بلیچینگ دندان

بلیچینگ سطح مینای دندان را دچار تغییرات شیمیایی می کند یعنی یک نوع یونیزه شدن را در سطح مینای دندان ایجاد می کند.

اگر بخواهیم مثال بزنیم بلیچینگ دقیقا مانند مایع سفیده کننده ای (وایتکس) است که برای لباس های لک دار استفاده می شود و آنها را سفید می کند دقیقا سفید کردن دندان هم همین است، در بافت سطحی مینا تغییراتی را از نظر شیمیایی ایجاد می کند که رنگ روشنی را به سطح مینا می دهد که به آن سفید شدن یا روشن می گویند.

طرح لبخند زیبا با متناسب کردن لثه ها

لثه هایی که نمای زیادی در لبخند دارند که معزل بزرگی است. امروزه این لثه ها را به دو روش می توان درمان کرد:

بعضی از لبخندهای لثه ای ریشه استخوانی – اسکلتی دارند، یعنی شخص دارای استخوان ضخیم و بلندی است که باعث می شود لثه بلندی داشته باشد. اینها را با روش های عادی ایجاد طرح لبخند یا زیبایی لبخند لثه ای نمی توان اصلاح کرد اما خیلی از افراد از لحاظ اسکلتی نرمال هستند فقط لثه بلند است، یعنی لب هنگام لبخند بالاتر از حد نرمال می رود یا گوشه های آن بالاتر قرار می گیرد و لثه بیشتری را نمایان می کند

ایمپلنت دندان‌های قدامی و مشکلات کشیدن زود‌رس دندان‌ها

در این مطلب با بهره بردن از دانش و توانایی دکتر وحید عارفی دو موضوع مهم رو مورد بررسی قرار دادیم. موضوعاتی که مطمئناً دغدغه بسیاری از شما عزیزان است و میتوانید با خواندن آن‌ها اطلاعات مفید و دقیقی درباره ایمپلنت و کشیدن دندان‌ها به دست بیاورید تا با تصمیم‌های درست و مبتنی بر دانش روز، از مشکلات عدیده‌ای که ممکن است در آینده به سراغ شما بیاید، پیشگیری کنید.

بهترین پیشنهاد برای روکش دندان

در صورتی که دندان‌ها صرفاً نازیبا باشند انجام هر روشی از زیبایی با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی و محیطی قابل انجام است، ولی در موارد زیادی زمینه دندان‌های مورد نظر دارای نواقصی است که باید تغییراتی بنیادین در ساختمان دندان‌ها انجام پذیرد و روش‌های سطحی پاسخگو نیستند.

توضیحاتی در خصوص انواع ایمپلنت و جراحی های مرتبط با آن

ایمپلنت دندان چیست ؟

ایمپلنت دندان نوعی پایه تیتانیومی سازگار با سلول های بدن است. از ایمپلنت های دندانی به عنوان جایگزینی مناسب و دائمی به جای یک یا چند دندان از دست رفته استفاده می شود. پس از قراردادن  ایمپلنت توسط دندانپزشک در داخل استخوان فک، با استخوان سازی سلول های استخوان ساز در سطح ایمپلنت، استخوان فک به ایمپلنت جوش می خورد. فرآیند جوش خوردن معمولا 3 تا 4 ماه طول کشیده، سپس قسمت تاج و روکش دندان ساخته شده  و بر روی پایه  قرار می گیرد.

طرح لبخند زیبا با کوتاه کردن لثه ها

لثه هایی که نمای زیادی در لبخند دارند که معزل بزرگی است. امروزه این لثه ها را به دو روش می توان درمان کرد:

نجات دندانهای شکسته در مقطع لثه توسط عمل های لیزری

یکی از مشکلات شایع و معمول بخصوص در دندانهایی که پیشتر با مواد پر شده اند  و یا درمان ریشه و روکش شده اند حادثه شکستن تحت فشارهای عمل جویدن است و در چنین شرایطی امکان اینکه مقطع شکستگی در سطح لثه و یا عمیق تر اتفاق بیافتد بسیار زیاد است و انتخاب بین ماندن یا نماندن دندان مورد نظر را در هاله ای از ابهام خواهد برد. از آنجاییکه به هر حال دندان طبیعی انسان همچنان عضوی مهم و با ارزش است و در پاره ای موارد مانند افرادی که دچار دیابت و بیماریهای مشابه هستند عمل کاشت یا کارگزاری ایمپلنت دندانی ممکن نیست و تنها راه پیش رو نگهداری ریشه و اصلاح دندان مربوطه است .

تورم های فیبری در محیط لثهHyperplasia

افزایش فیبری در حجم لثه از جمله مشکلاتی است که باعث اختلال در تغذیه و کنترل بهداشت می گردد. تورم های فیبری غالبا از اندازه های ۱ میلی متری تا اندازه هایی به وسعت کل محیط دهان پیشروی می نماید و دلایل متعددی دارد.

لیزر و توده های دهانی

ضایعات حاصل از استفاده دندان مصنوعی بدون ثبات EPULIS یکی از مشکلات عدیده در افرادی که از دست دندان استفاده می کنند و دست دندانشان دارای ثبات کافی نیست در طول زمان ایجاد توده های فیبری زیادی در بستر دندان مصنوعی می گردد که اگر بی توجه به آن باشید رشد نموده و تا حدی پیشروی می کند که محیط دهان را در بر گرفته و استفاده از دندان را غیر ممکن می کند. این توده ها خوش خیم هستند ولی تغذیه شخص را شدیدا به مخاطره می اندازند.

رفع تیرگی لثه

یکی از مشکلات افراد امروزه موضوع رنگ تیره و کبود لثه هاست .علت تیرگی در لثه ها وجود و تجمع سلول های رنگی ( ملانین ) زیر لایه سطحی لثه است تجمع سلول های رنگی یا به دلیل نژادی و یا اکتسابی می باشد. در موارد اکتسابی بیشتر به دلیل استعمال دخانیات و مواد محرک سطح لثه و در موارد نسبتا کمتری به دلیل وضعیت سیستمیک و بیماری های خاص و یا مجاورت مواد مصنوعی کار شده روی دندانها در کنار لثه است. تیرگی لثه ها نمای غیر متعارفی در لبخند و گاهی صحبت کردن دارد . با توجه

Pages