لیفت لثه (افزایش طول لثه)چیست؟ | هزینه لیفت لثه چقدر است؟

برچسب‌ها:

لیفت لثه

لیفت لثه یا ژنژیوکتومی، یک روش ساده است که با استفاده از آن می‌توان خط لثه را تغییر داد. این روش به منظور کانتورینگ لثه استفاده می‌شود، بهبارت دیگر، بافت لثه را تغییر می‌دهد تا لثه ظاهری جذاب‌تری بپذیرد. در برخی موارد، لیفت لثه برای اهداف سلامت دندان نیز استفاده می‌شود. کانتورینگ لثه با هدف‌های مختلفی انجام می‌شود. به عنوان مثال، این روش درمانی برای افرادی استفاده می‌شود که پس از رویش دائمی دندان‌ها، لثه‌ها عقب نمی‌کشند. بنابراین، با استفاده از لیفت لثه،اهر بهتری برای دندان‌ها ایجاد می‌شود. افرادی که به بیماری پریودنتال مبتلا هستند، ممکن است نیاز به تغییر شکل دادن لثه‌ها داشته باشند. این روش‌ها برای برداشتن بافت‌های آسیب دیده استفاده می‌شوند.

جراحی لیفت لثه چیست؟

افرادی که احساس می کنند به جراحی لیفت لثه احتیاج دارند در ابتدای امر باید به یک مرکز دندانپزشکی مراجعه کنند و در آنجا تحت مشاوره دندانپزشکی قرار بگیرند. پس از انجام بررسی های لازم دندانپزشک تصمیم می گیرد که آیا بیمار به عمل لیفت لثه نیاز دارد یا خیر.

در صورتی که دندانپزشک تشخیص بدهد که فرد به جراحی لیفت لثه نیاز دارد تاریخ جراحی را برای او مشخص می کند. در حین انجام این عمل جراحی بافت لثه را قبل از آنکه با لیزر و ابزار دندانپزشکی بردارند و کوتاه کنند بی حس می کنند.

در برخی موارد بافت را از لثه جدا می کنند تا استخوان ها را بتراشند. پس از انجام این فرآیند بافت لثه را به موقعیت جدید به وسیله بخیه پیوند می زنند. پس از انجام عمل جراحی لیفت لثه دندانپزشکان برای تسریع فرایند درمان برای بیمار داروهای مسکن و ضد التهاب تجویز می کنند. این داروها باعث می شوند که درد و تورم ناشی از انجام عمل جراحی کنترل شود.

دوره نقاهت برای جراحی لیفت لثه چندان طولانی نیست اما به بیماران توصیه می شود که از مصرف غذاهای تند و چسبناک و هر چیزی که باعث تحریک لثه های در حال بهبودی می شود اجتناب کنند. لازم است که بیماران در طول فرایند بهبودی به صورت ویژه ای مراقبت از دندان های خود را انجام دهند. این مراقبت ها شامل مواردی مثل مسواک زدن آرام و با دقت، کشیدن آرام نخ دندان و استفاده از دهان شویه های آنتی باکتریال می باشد.

آیا انواع کیست های دندانی چیست؟

هزینه لیفت لثه با لیزر چقدر است؟

در مورد هزینه لیفت لثه با لیزر باید بگوییم که هزینه این عمل جراحی به میزان بافت اضافه لثه ها و روش انجام جراحی لیفت لثه که باید بر روی بیمار انجام بگیرد بستگی دارد. لیفت لثه به این علت که به عنوان درمان زیبایی شناخته می شود و الزاما از لحاظ پزشکی ضرورتی ندارد شامل بیمه نمی شود. بیمه دندانپزشکی به صورت معمول این نوع درمان را پوشش نمی دهد. در صورتی که دندانپزشک لیفت لثه را بنابر دلایلی که به بهداشت دهان و دندان مربوط است توصیه شود امکان دارد بیمه بخشی از هزینه ها را متقبل شود.

البته هزینه لیفت لثه به عوامل مختلفی مانند روند درمانی مورد نیاز بستگی دارد. بعضی از عوامل تاثیر گذار در هزینه های لیفت لثه شامل مواردی مانند:

  • میزان عمل
  • مکانی که کلینیک دندانپزشکی در آن واقع شده است
  • تخصص دندانپزشک می باشد.

هزینه های عمل تغییر شکل لثه با استفاده از روش کانتورینگ به شکل ثابتی وجود ندارد به این دلیل که هزینه های مورد نظر را بر مبنای نیازهای بیمار برای هر فرد به شکل اختصاصی تنظیم می کنند. برای تعیین هزینه لیفت لثه باید ابتدا به متخصصان در این زمینه مراجعه کنید. آن ها پس از معاینه و بررسی شرایط دندان ها و لثه ها به شکل دقیق مشخص می کنند که هر فرد باید چه هزینه ای را پرداخت کند.

برخی از بیماران به دلیل شرایط خاصی که دارند به درمان های دیگر ترمیمی زیبایی مانند کامپوزیت ونیر یا لمینت دندان نیاز دارند که باعث می شود هزینه ها چند برابر شوند.

هزینه لیفت لثه با لیزر بستگی به میزان بافت لثه و تعداد دندان ها که باید تحت درمان قرار بگیرند دارد.هزینه ای که برای درمان دندان وجود دارد به اندازه قابل توجه ای پایین تر از هزینه ای که برای ایجاد تغییرات در خط لثه است می باشد. عوامل دیگر وجود دارد که بر روی هزینه لیفت لثه تاثیر می گذارد. این عوامل شامل:

  • روش های درمانی اضافی
  • میزان درمان مورد نیاز در لیفت لثه با لیزر
  • دریافت بی حسی
  • تجربه دندانپزشک
  • بیمه دندانپزشکی می باشد.

لیفت دندان متحرک چیست؟

لمینت دندان متحرک که به اسنپ آن اسمایل معروف است و با عنوان کامپوزیت متحرک نیز شناخته می شود. این پدیده به شکل یک روکش یا کاور نازک است که بر روی دندان قرار می گیرد و مثل یک پوشش عمل می کند و بر روی دندان ها قرار می گیرد. این پوشش می تواند تا حدودی عیب و ایراد دندان ها را پنهان کند و ظاهر زیبایی به دندان های افراد ببخشد.

این پلاک متحرک با استفاده از تکنولوژی خاصی با استفاده از صمغ دندان یا پلیمر غیر سمی در لابراتوار به شکل کاملا متناسب و قالب دندان هر فرد ساخته می شود. این وسیله را به این علت لمینت می نامند که مانند لمینت های دائمی عیوب دندان ها را می پوشاند و ظاهر زیبایی به آن ها می بخشد. متحرک بودن این ابزار به این دلیل است که به شکل روکش های دائمی نیستند و از روی دندان ها برداشته می شوند.

لیفت لثه قبل از کامپوزیت چیست و چه افرادی می توانند آن را انجام دهند؟

همانطور که می دانید کامپوزیت دندان ها به عنوان یک روش غیر تهاجمی شناخته می شود که بسیار ساده و کم هزینه است. این روش را معمولا برای از بین بردن نواقص و عیوب دندان ها به کار می برند تا بتوانند لبخند زیباتری داشته باشند. به همین دلیل است که این روش در حال حاضر به عنوان یکی از محبوب ترین روش های ترمیم دندان ها در میان اقشار مردم شناخته شده است.

افرادی وجود دارند که در زمان خندیدن بخش زیادی از لثه های آن ها آشکار می شود. اصطلاحا این افراد لبخند لثه ای دارند. با توجه به این مشکل دندانپزشکان به این افراد پیشنهاد می دهند که پیش از انجام کامپوزیت دندان عمل لیفت لثه را انجام بدهند. این فرایند باعث می شود که افراد علاوه بر دندان های مرتب در زمان خندیدن قسمت کمتری از لثه هایشان نمایان شود. همین امر باعث می شود که فرد لبخند جذاب و تاثیرگذارتری داشته باشند.

افرادی که از بدشکلی و بد رنگی دندان ها رنج می برند می توانند از درمان کامپوزیت استفاده کنند. جراحی لثه پیش از کامپوزیت دندان ها اغلب در طی یک جلسه با استفاده از بی حسی موضعی انجام می گیرد. به شکلی که بیمار هیچگونه دردی را در زمان انجام جراحی حس نخواهد کرد. فقط برخی از بیماران بعد از برطرف شدن بی حسی موضعی احساس درد خفیفی در ناحیه ی لثه های خود دارند که این مشکل با مصرف مسکن رفع می شود.

بخیه هایی که برای جراحی لیفت لثه به کار می برند از نوع جذبی می باشد و نیازی به کشیدن ندارد. در صورتی که دندانپزشک از بخیه های غیر جذبی استفاده کند پس از حدود 7 الی 10 روز بخیه ها را از موضع مورد نظر خارج می کند. پس از اینکه اثرات جراحی لیفت لثه کاملا از بین رفت افراد می توانند به دندانپزشک مراجعه کنند و درمان درمان کامپوزیتی و سرامیکی را برای اصلاح فرم دندان ها آغاز کنند.

مزیت لیفت لثه قبل از کامپوزیت کردن دندان ها

زمانی که افراد پیش از انجام لمینت یا کامپوزیت دندان ها اقدام به جراحی لیفت لثه ها می کنند ارتفاع دندان های جلوی آن ها که قصد دارید بر روی آن ها روکش کامپوزیتی یا سرامیکی انجام دهید بیشتر می شود. این مسئله باعث می شود که ارتفاع و قوس دندان ها تا حد زیادی اصلاح شود که در نهایت باعث زیبایی لبخند شما می شود. با انجام این عمل افراد دندان های مرتب و لبخند زیبایی خواهند داشت که این امر در افزایش اعتماد به نفس آن ها تاثیر زیادی دارد.

عوارض لیفت لثه چیست؟

همانطور که می دانید بافت لثه در اطراف دندان ها قرار گرفته است. دندان ها نیز از بخش های مختلفی تشکیل شده اند که شامل مینا، پایه و بدنه دندان ها می باشد که بر روی استخوان فک قرار گرفته اند. انجام عمل جراحی لیفت لثع و در کل هر عملی که مربوط به دندانها می باشد باید در شرایط بهداشتی و توسط افراد متخصص انجام بگیرد. تا به این شکا عوارض جانبی آن به میزان زیادی کاهش پیدا کند. این عوارض عبارتند از:

ممکن است دندان ها به سرما و گرما حساس شوند و در خوردن و آشامیدن آن ها نیز اختلالاتی صورت بگیرد که در این موقعیت باید حتما از خمیردندان های ضد حساسیت استفاده شود.

امکان دارد در برخی موارد فضای بین دندان ها خالی شود و در مواردی لق شدن دندان ها نیز مشاهده شده است.

برخی افراد ممکن است با عوارض مانند با دوران نقاهت طولانی مواجه شوند که در این موقعیت امکان خونریزی وجود دارد و همین امر احتمال بروز بیماری های عفونی را تشدید می کند.

پس از عمل جراحی لیفت لثه امکان پوسیدگی دندان ها افزایش پیدا پیدا می کند. در صورتی که بهداشت دهان و دندان رعایت نشود ریشه دندان ها به سرعت تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

در برخی موارد امکان دارد که بیمار نیاز به عمل جراجی مجدد داشته باشد که این امر احتمال بروز مشکلات بعدی را افزایش می دهد. در صورتی که فرد از بیماری هایی نظیر فشارخون، دیابت رنج ببرند مدت زمان بهبودی را تحت تاثیر قرار می گیرد.

افرادی که داروهای خاص، الکل و دخانیات استعمال می کنند زمان ریکاوری و بهبودی آن ها افزایش پیدا می کند.

در کل انجام هر عمل جراحی می تواند عوارض و مشکلاتی را به دنبال داشته باشد. افراد پیش از انجام عمل جراحی مورد نظر باید عوارض جانبی آن را مد نظر داشته باشند و در مورد آن تحقیقات لازم را انجام دهند سپس اقدام به انجام عمل جراحی نمایند.

در برخی موارد لازم است که افراد حتما عمل جراحی لیفت لثه را انجام دهند. اما برخی دیگر از عمل های جراحی مربوط به دهان دندان جنبه زیبایی دارند که در صورت عدم نیاز بهتر است از انجام آن ها صرف نظر کنید.

جزئیات کامل لیفت لثه با لیزر

فیلم جراحی لیفت لثه همه مراحل را و همه جزئیاتی مهمی که در این جراحی لازم است را به افراد نشان می دهد.بیماران بنا بر دلایلی که دارند که برای خودشان مهم است تصمیم می گرند که جراحی لیفت لثه را با استفاده از لیزر انجام دهند.

برخی از بیماران از مشکل بافت کم حجم در ناحیه لثه ها را دارند معمولا از مشکلاتی مانند بیشتر در معرض دید قرار گرفتن رنج می برند. این مسئله موجب می شود که دندان های آن ها بیش از حد در معرض دید قرار بگیرد. در برخی موارد مانند بیماری های ژنتیکی و بیماری پریودنتال لثه ها دچار تحلیل رفتگی می شوند.

برخی دیگر از بیماران از این مشکل رنج می برند که دندان های آن ها توسط لثه ها پوشیده شده است.این مشکل باعث می شود که دندان های این افراد کوتاه تر از حد معمول به نظر برسد. این مشکلات می تواند منشا ژنتیکی داشته باشد یا بر اثر مشکلاتی مربوط به مصرف داروها به وجود آمده باشد. این مشکل را به عنوان بیماری افراد تحت تاثیر لبخند لثه ای یاد می کنند. این امر باعث می شود که به علت شکل ظاهری و وجود خط نامتقارن لثه دچار عدم اغتماد به نفش شوند.

مواردی که در فیلم جراحی لیفت لثه مشاهده می شود را می توانیم به سه دسته تقسیم کنیم.

بی حسی موضعی

لیفت لثه با لیزر نسبت به عمل کانتورینگ که با چاقوی جراحی انجام می شود از درد کمتری برخوردار است. به توجه به این که بیماران در هنگام عمل جراحی با لیزر درد کمتری را حس می کنند اما در عین حال برای اینکه این ناراحتی را به کمترین حد خود برسانند قبل از شروع جراحی دندانپزشکان موضع را بی حس می کنند. مهم ترین ویژگی لیفت لثه با لیزر این است که احتیاجی به بیهوش شدن ندارد.

از بین بردن بافت لثه با استفاده از لیزر

شما می توانید در فیلم لیفت لثه مراحل از بین بردن بافت لثه را مرحله به مرحله مشاهده کنید. لیزر برخلاف چاقوی جراحی از ضخامت کمی برخوردار است. این ضخامت کم موجب می شود که دندانپزشک بتواند نواحی مختلف لثه را که باید تحت عمل جراحی قرار بگیرند و حذف شوند را با دقت بالایی تحت عمل جراحی قرار دهند. جراحی لیفت لثه به وسیله لیزر به عنوان یکی از ساده ترین روش ها شناخته می شود. در صورتی که این عمل جراحی توسط افراد متخصص و مجرب انجام بگیرد کمتر از نیم ساعت زمان خواهد برد.

سوزاندن بافت های ترمیم شده

بعد از اینکه بافت لثه با استفاده از لیزر به شکل کامل بریده شد. دندانپزشک بخش های از بافت لثه را که به شکل زخم هستند با کمک لیزر می سوزانند. این فرایند باعث می شود که خونریزی تا حد زیادی کاهش پیدا کند و در نتیجه بیمار دوران نقاهت کوتاه تری را تجربه کند.

مراقبت های پس از انجام جراحی لیفت لثه چیست؟

رژیم غذایی پس از جراحی لیفت لثه بسیار حائز اهمیت است. توصیه می‌شود که بیماران برای جلوگیریز فشار غیرضروری بر روی لثه‌ها، در چند روز اول از غذاهای نرم و خنک استفاده کنند. این اقدام به بازیابی سریع‌تر بافت لثه کمک می‌کند. برخی از غذاهایی کهس از عمل لیفت لثه توصیه می‌شود شامل بستنی بدون دانه‌های آجیل، پودینگ سیب‌زمینی، ژله،است و سبزیجات نرم هستند.

بعد از جراحی لیفت لثه، بیمار باید به هیچ وجه از غذاهایفت استفاده نکند. این اقدام ممکن است باعث ناهموار شدن بافت لثه شده و حتیفونتس از جراحی شود.

در روز جراحی، توصیهی‌شود فعالیت‌های خود را محدود کنید. یکی از نکاتی که در فیلم جراحییفت لثه توسط متخصص به بیمار توصیه می‌شود، محدود کردن فعالیت‌ها در روز عمل است. استراحت کردن باعث کاهش دوره نقاهت می‌شود. اگرچه بافت‌ها با استفاده از لیزر سوخته میشوند،ما هنوز احتمال وجود زخم‌ها به دلیل فعالیت شدید و جریان خون به بافت‌ها وجود دارد. به همین دلیل، بیماران توصیه می‌شوند پس از جراحی لیفت لثه، برای مدتی از فعالیت‌های شدید بدنی خودداری کنند.

استفاده از دهانشویه با آب گرم و نمک

با استفاده از غرغره کردن آب گرم به همراه نمک می توانید به روند بهبودی کمک کرده و از عفونت جلوگیری کنید. در حقیقت بیماران پس از تناول هر نوع غذایی باید فرایند غرغره کردن را انجام دهند. این امر باعث می شود که ذرات و خورده های غذا از لابه لای دندان و لثه ها بیرون بروند.

در صورت بروز درد و تورم شدید پس از عمل جراحی فرد می تواند از مسکن هایی که پزشک تجویز کرده استفاده کنند.

  • دکتر وحید عارفی جراح و متخصص بیماری‌های لثه با سابقه 20 سال در رشته ایمپلنت، فوق تخصص لیزر و جراحی‌های لیزری در دندان‌پزشکی، عضو AAP آمریکا است. دوره دکترای دندان‌پزشکی عمومی در سال‌های 1993-1987 و تخصص در رشته پریودنتولوژی را از سال 1993-1996 گذرانده است و به مدت 2 سال هم در بخش تخصصی بیماری‌های لثه دانشکده دندان‌پزشکی دانشگاه تهران مشغول بوده است. وی از اعضای اولیه آکادمی پریودنتولوژی ایران در 15 سال گذشته و همچنین از اعضای آکادمی پریودنتولوژی آمریکا است. پس از پیشرفت روش‌های لیزری در دندان‌پزشکی عمومی و جراحی‌های لثه و دیگر مداواهای دهان، فک و صورت بوسیله لیزرتراپی، دوره فلوشیپ لیزر را در آلمان گذرانده است. دوره اولیه جراحی‌های ایمپلنت را نزد پرفسور برانمارک و هرتل در سال 1372 (1993 میلادی) فراگرفته و بدنبال آن مدارک متعددی در ارتباط با ایمپلنت و جراحی‌های پیشرفته استخوانی در داخل و خارج از کشور اخذ نموده است.
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

مقالات مرتبط

بهترین برند ایمپلنت در سال 1403 + لیست برندها و مارک

بهترین برندهای ایمپلنت دندان کدام هستند؟ انتخاب بهترین نوع ایمپلنت دندان در ایران به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. در کل، بهترین ایمپلنت دندان و برترین برندهای ساخت کدام کشور هستند؟ با توجه به گستردگی و تنوع زیاد سیستم‌های ایمپلنتی که امروزه در بازار وجود دارد، این سوال مطرح می‌شود که کدام ایمپلنت مناسب‌تر است؟ برای

درمان دندان با لیزر در دندانپزشکی در سال 1403 +جزئیات

اگرچه ممکن است فکر کنید استفاده از لیزر در دندانپزشکی یک پدیده نو و مدرن است، اما در واقع استفاده از لیزر برای درمان‌ها و تسهیلات دندانپزشکی تاریخچه‌ای نسبتاً طولانی دارد. استفاده از لیزر در دندانپزشکی به شکل مدرن و کنونی حدود ۳۰ سال است. در این مقاله، قصد داریم به شما درباره ۱۸ کاربرد

تفاوت لمینت ایمکس و زیرکونیا (زیرکونیوم)

لمینت ایمکس در مطلب زیر توضیح می‌دهیم که لمینت ایمکس چیست، در مورد انواع لمینت و مزایای لمینت سرامیکی ایمکس صحبت خواهیم کرد. سپس تفاوت آن با زیرکونیا و لومینیرز را بیان می‌کنیم  به نظر شما ویتامین های ضروری برای دهان و دندان چیست؟ متد ایمکس (eMax) چیست؟ یکی از درمان‌های جدیدی که در دندانپزشکی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
تیم پشتیبانی مجموعه تخصصی دکتر وحید عارفی برای پاسخ به تمامی سوالات شما حاضر است
👋 سلام چطور میتونم کمکتون کنم
پیمایش به بالا