بهترین برند ایمپلنت در سال 1403 + لیست برندها و مارک

محتوا پنهان

بهترین برندهای ایمپلنت دندان کدام هستند؟

انتخاب بهترین نوع ایمپلنت دندان در ایران به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. در کل، بهترین ایمپلنت دندان و برترین برندهای ساخت کدام کشور هستند؟ با توجه به گستردگی و تنوع زیاد سیستم‌های ایمپلنتی که امروزه در بازار وجود دارد، این سوال مطرح می‌شود که کدام ایمپلنت مناسب‌تر است؟ برای داشتن یک درمان موفق سه فاکتور مهم وجود دارد:

  1. تخصص و تجربه دندانپزشک: اولین و مهم‌ترین فاکتور.
  2. مراقبت‌ها و بهداشت بیمار: فاکتور دوم که اهمیت زیادی دارد.
  3. انتخاب یک سیستم ایمپلنت معتبر و مناسب: فاکتور سوم.

چرا برندهای ایمپلنت ایرانی و چینی را ترجیح نمی دهیم؟

انتخاب سیستم ایمپلنت

در انتخاب سیستم ایمپلنت از میان انواع برندهای ایمپلنت دندان، دندانپزشک با توجه به شرایط دهان و دندان و وضعیت بیمار بهترین تصمیم‌گیری را می‌تواند انجام دهد. بنابراین، بهتر است بیمار نظر دندانپزشک خود را جویا شده و به آن اطمینان کند.

معرفی بهترین برندهای ایمپلنت

در این بخش، تعدادی از سیستم‌های رایج ایمپلنت که از طرف دندانپزشکان به عنوان بهترین برندهای ایمپلنت شناخته شده‌اند را معرفی می‌کنیم. برای آشنایی با انواع برند ایمپلنت دندان، با ما همراه باشید.

نتیجه‌گیری

انتخاب بهترین ایمپلنت به مجموعه‌ای از عوامل بستگی دارد و در نهایت، دندانپزشک شما بهترین راهنمایی را بر اساس نیازهای خاص شما ارائه خواهد داد.

بهترین مارک ایمپلنت دندانی کدام است؟

امروزه مارک و برندهای بسیاری به تولید ایمپلنت دندان می پردازند که رقابت بین برندها از نظر کیفیت و قیمت تنگاتنگ می باشد. در ادامه بهترین مارک های ایمپلنت در ایران را از نظر کیفیت و ارزش خرید بالا نام می بریم.

1- برند ایمپلنت اشترومن

ایمپلنت اشترومن همانطور که بالا معرفی کردیم، لقب بهترین ایمپلنت را دارا می باشد و یک ایمپلنت با قدمت بالا سوئیسی می باشد.

2- برند ایمپلنت زیمر

ایمپلنت زیمر یک ایمپلنت با درصد موفقیت بالا آمریکایی می باشد که این شرکت همیشه در صنعت پزشکی به دنبال خلاقیت و نوآوری است. شرکت زیمر در سال 1927 تاسیس شده است. از معایب این ایمپلنت می توان به قیمت بالای آن اشاره کرد اما کیفیت بسیار بالایی به شما ارائه می دهد.

3-  برند ایمپلنت آرگون

ایمپلنت آرگون یک ایمپلنت با کیفیت بالا آلمانی می باشد که در سال 1999 تاسیس شده است. قیمت ایمپلنت آرگون به نسبت کیفیت آن مناسب می باشد.

4- برند ایمپلنت آیرس

ایمپلنت آیرس در سال 1994 در کشور سوئیس شده است و در دسته ایمپلنت های کیفیت و قیمت مناسب قرار می گیرد. این شرکت بیش از 12 نوع ایمپلنت تولید می کند و محصولات این شرکت در 12 کشور توزیع شده است.

5- برند ایمپلنت بایوتم

ایمپلنت بایوتم یک ایمپلنت کره ای با کیفیت بالا و هزینه بسیار مناسب می باشد که در سال 2008 در بوسان کره تاسیس و 2009 موفق به دریافت گواهینامه ce شده است.

6- برند ایمپلنت اوستم

اوستم یکی دیگر از ایمپلنت های با کیفیت کره ای می باشد که در سال 1997 تاسیس شده و دفتر مرکزی آن در سئول قرار داد. ایمپلنت اوستم در سال های 2001 و 2002 موفق به دریافت گواهینامه های fda و ce شده است. این شرکت بیش از 24 نوع ایمپلنت دارد و محصولات آن در بیش از 70 کشور توزیع شده است.

7- برند ایمپلنت مگاژن

ایمپلنت مگاژن یک ایمپلنت کره ای است که در سال 2002 تاسیس شده است. این شرکت بیش از 18 نوع ایمپلنت تولید کرده است و محصولات آن در 88 کشور توزیع شده اشت. دفتر مرکزی آن در شهر دایگو کره است.

8- برند ایمپلنت نئودنت

ایمپلنت نئودنت که در سال 1993 در برزیل تاسیس و در سال 2012 توسط شرکت اشترومن خریداری شده است. این شرکت بیش از 30 نوع ایمپلنت تولید کرده و محصولات آن در  62 کشور توزیع شده است.

9- برند ایمپلنت ای سی ایکس

ایمپلنت icx یک ایمپلنت آلمانی با کیفیت است که در سال 2004 تاسیس شده است و محصولات آن در بیش از 52 کشور توزیع شده است.

برند ایمپلنت زیمر zimmer

یکی از بهترین برندهای ایمپلنت زیمر است. براى معرفى ایمپلنت زیمر باید گفت یکى از برندهاى فعال و معروف امریکایى در زمینه پزشکى و دندانپزشکى بوده و از لحاظ قیمت جزء ایمپلنت هاى گران مى باشد. از علتهاى جای گرفتن برند زیمر جزء بهترین برندهای ایمپلنت مى توان به ویژگیها و طراحى هاى منحصر بفردى اشاره کرد که در محصولات خود دارد.

نمایندگی فروش ایمپلنت زیمر در ایران نیز وجود دارد و بهترین نوع ایمپلنت می باشد.

زیمر نسل جدیدى از فیکسچرهاى دندانى را ارائه کرده که جنس آن به جاى تیتانیوم، تنتالوم است. اما باید دید نسل بعدى ایمپلنت ها به این سمت خواهد رفت؟!

برند ایمپلنت استرا Astra

آسترا از سال ١٩٨۵فعالیت در زمینه ایمپلنت دندانی را شروع کرد در سال ١٩٩١ میکروترد که باعث افزایش تماس استخوان و کاهش تحلیل استخوان می شود توسط این شرکت معرفی شد درسال ١٩٩٠ هم سطح خاص برند ایمپلنت استرا بنام استئو اسپید که باعث تسریع در استخوان سازی می شود توسط این شرکت ارائه شد سیستم استرا بیشترین مقالات و تحقیقات علمی را دارا است و در بین تمام برند ایمپلنت ها کمترین میزان تحلیل استخوان گزارش شده است.

این برند ایمپلنت جزء ایمپلنت های گران محسوب می شود این شرکت توسط شرکت دنس پلی امریکا خریداری شده است ولی هنوز با برند ایمپلنت استرا فعالیت دارد. تمرکز ایمپلنت جی دی همکار شرکت استرا و نمایندگی این شرکت خسرو مدیسا طب در ایران است. برند ایمپلنت استرا برای نواحی زیبایی ایده ال است اگر از نظر هزینه و قیمت ایمپلنت مشکلی ندارید آسترا یکی از بهترین برندهای ایمپلنت و بهترین انتخاب برای نواحی زیبایی و خط لبخند است.

برند ایمپلنت استرامن (اى تى اى) یکی از بهترین برندهای ایمپلنت

ITI straumann ساخت کشور سوئیس است و جز ۵ برند ایمپلنت برتر دنیا شناخته می شود. این سیستم با سابقه طولانی در ساخت ایمپلنت دندان ، سیستم ایمپلنت دندانی بسیار خوبی محسوب می شود.

متاسفانه قیمت این برند ایمپلنت گران بوده و بسیاری از جراحان رغبتی به استفاده از آن به علت قیمت بالا و حاشیه کم سود آن نسبت به سایر برندهای ایمپلنت ندارند. این برند در ایران بنام آی تی آی شناخته می شود. این شرکت مستقیما در ایران شعبه دارد. این برند انواع ایمپلنت با قابلیت بار گذاری 4 تا 6 هفته را دارد. این سیستم متنوع ترین قطعات را دارا بوده و اگر هزینه برایتان مطرح نیست جزء بهترین برندهای ایمپلنت محسوب مى شود.

برند ایمپلنت ترى اى 3I

ایمپلنت با برند ترى اى 3I یک ایمپلنت آمریکایى و جزء سیستمهاى بسیار خوب و موفق و در واقع یکی دیگر از بهترین برندهای ایمپلنت می باشد.

طراحى خاص ان باعث شده که تحلیل استخوانى در این ایمپلنت بسیار کاهش داشته باشد.

طرح خاص موسوم به پلتفورم سوئیچینگ براى اولین بار در این سیستم پیاده شد. از معایب این سیستم هزینه بالاى آن است.

برند ایمپلنت نابل بایوکر Nobel biocare

این ایمپلنت براى اولین بار در سوئد و توسط پرفسور برنمارک معرفى شد ، بعدها نسل جدید ان با انجام تغییرات و اصلاحاتى بنام نابل بایوکر به بازار وارد شد.

بعدها این سیستم توسط امریکایى ها خریدارى شد و امروزه به عنوان یک برند امریکایى محسوب مى شود.

میزان موفقیت این سیستم بسیار بالا بوده و در حال حاضر جزء بهترین و موفق ترین سیستمهاى ایمپلنت محسوب مى شود.

برند ایمپلنت زایو Xive

XiVE از برندهای ساده اما حرفه ای می باشد ، این ایمپلنت توسط شرکت DENTSPLY آلمان (تحت لیسانس دنسپلای آمریکا) تولید و شاید جزء معدود ایمپلنت هایی است که از گرید ۱ تا ۵ تیتانیوم را بسته به کاربرد هر قطعه در محصولات خود دارد ، همچنین با مشاهده کیت جراحی ، جدول آنالیز قطعات و بسته بندی فیکسچرهای آن می توان فهمید احترام زیادی برای نیاز مخاطبان خود قائل است.

برند ایمپلنت بایوهورایزونز Biohorizons

سیستم آمریکایی بایوهورایزن جزء سیستم های برتر و یکی از بهترین برندهای ایمپلنت دنیا می باشد.

در اوایل ورود سیستم بایوهورایزن به ایران ، سیستم اکسترنال موجب نارضایتی مخاطبان خود شد اما پس از ورود سیستم جدید بایوهورایزن – سیستم اینترنال و تیپرد – و تکنولوژی لیزرلاک به دلیل تسریع روند استخوان سازی و کاهش تحلیل استخوان موجب محبوبیت فراوان آن در جامعه دندانپزشکی گردید.

برند ایمپلنت بگو Bego

بگو یکی از شرکت های فعال و موفق آلمانی در زمینه دندانپزشکی می باشد که از سال ۱۸۹۰ فعالیت خود را شروع کرده است. بنیانگذار و ایده پرداز شرکت بگو ،دکتر ویلهلم هربست می باشد.

ایمپلنت های بگو در شرایط تمیز و مدرن ساخته شده و بلافاصله در محیطی عاری از آلودگی بسته بندی می شوند.

یکی از مراحل کلیدی در ساخت ایمپلنت که در ایمپلنت بگو آلمان نیز رعایت می شود ، ایجاد یک سطح زبر و دارای تخلخل به صورت یکنواخت و خالص به منظور دستیابی بهترین استئواینتگریشن است.

ایمپلنت های بگو از تیتانیوم گرید ۴ ساخته شده اند و بعد از ساخت ، سطح آنها تحت دو فرآیند سند بلاست و اچینگ قرار می گیرند و با نام سطح TiPurePlus به ثبت رسیده است.

خلوص سطح بگو ، باعث ارائه یک استاندارد جدیدی شده است ، به طوری که رزیدوهای سطح بعد از سند بلاست و فرآیند اچ دیگر قابل تشخیص نیستند. همچنین این سطح همگن تمایل بالایی برای اتصال به پروتئین ها دارد که این موضوع یک اثر مثبت در روند درمان و استئواینتگریشن دارد. قیمت ایمپلنت بگو آلمان بسیار مناسب است. ایمپلنت bego در ایران شناخته شده است.

برند ایمپلنت اس اى سى

ایمپلنت اس ای اس یکی از بهترین برندهای ایمپلنت و از برند های ایمپلنت ساخت کشور سوئیس است که قدمت زیادی ندارد ولی در ایران به نسبت فروش مناسبی دارد که قیمت پایین ان نسبت به برند های ایمپلنت اروپایی از دلایل فروش مناسب آن است.

بنظر نگارنده تحلیل استخوان اطراف ایمپلنت دندانی و موفقیت در حد برند های ایمپلنت کره ای خوشنام و یا کمتر از ان است. البته بسیاری برند های سوئیسی را بعلت معروفیت برند اشترومن ، برند های برتر می دانند. نمایندگی این برند ایمپلنت در ایران شرکت بن تاژپارس می باشد.

برند ایمپلنت بایکان Bicon

توماس دریسکل پایه گذار و مخترع سیستم ایمپلنتی بایکان ، فعالیت خود را از اوایل دهه ۱۹۸۰ با ارائه ایمپلنت هایی از جنس آلومینیوم اکساید آغاز نمود. وی در سال ۱۹۸۵ ایمپلنت هایی با جنس تیتانیوم طراحی و تولید کرد که آن باعث تحول عظیم جامعه دندانپزشکی در قرن ۲۱ گردید.

ایمپلنت Bicon تنها ایمپلنت دندانی اسکرولِس (Screwless) و اولین ایمپلنت با کوتاه ترین طول ممکن می باشد. تمامی فیکسچرها و اباتمنت ها از آلیاژ تیتانیوم با گرید پنج ساخته شده اند. بایکان دارای دو سطح Integra-Ti (سطح سند بلاست و اسید اچ شده یا همان SLA) و Integra-CP (پوشیده شده از هیدروکسی آپاتیت) است که البته فیکسچرهایی که وارد ایران می گردند همگی دارای سطح پوشیده شده از هیدروکسى اپاتیت است.

بایکان فیکسچرهای خود را در سه گروه Short، Max 2.5 و Narrow به منظور سهولت کاربران خود ارائه داده است. فیکسچرهای نرو برای نواحی قدامی و گذاشتن اوردنچر مناسب می باشند.

این فیکسچرها بواسطه ویژگی های منحصربفردی که دارند باعث سود بردن ایمپلنتولوژیست ، لابراتواریست ، متخصص پروتز و حتی بیمار می شوند. فلسفه اصلی بایکان کاهش هزینه ها ، مدت زمان لازم و عوارض احتمالی برای بیمار و از طرفی سهولت انجام کار برای متخصص می باشد. مثلاً گاهی کاشت ایمپلنت دارای خطرات و یا محدودیت هایی است و برای انجام آن نیاز به جراحی های اضافه بر پروسه کاشت ایمپلنت است که خود جدا از هزینه و زمان اضافه ، دارای عوارضى هستند.

برند ایمپلنت دنتیوم Dentium

آیا می دانیدبهترین برند ایمپلنت کره ای کدام است؟ ایمپلنت دنتیوم در ایران بنام ایمپلنتیوم شناخته می شود و پر فروش ترین برند ایمپلنت کره ای در ایران است.

سادگی جراحی و قیمت ایمپلنت مناسب از مزایای ایمپلنت دنتیوم است. ایمپلنت دنتیوم در رده بندی برند ایمپلنت های کره رتبه 3 را دارد.

برند ایمپلنت اوستم Osstem

برند ایمپلنت اوستم یکی از برند های معروف کره است این برند ایمپلنت لقب اولین ایمپلنت دندانی کشور کره را یدک می کشد. این ایمپلنت دندان تنها برند ایمپلنت کره ای است که توسط انجمن غذا داروی آمریکا تایید شده است و قابلیت رقابت با برند ایمپلنت دندان خوب اروپا را دارد.

در آمریکا بنام های اوستم شناخته می شود و یکی از بهترین برندهای ایمپلنت است.

در حال حاضر دو نوع ایمپلنت دندان این شرکت در ایران ارائه می شود که نوع اس ال ای و نوع سى پی با قابلیت ساخت پروتز دو ماهه است.

برند ایمپلنت مگاژن Megagen

ایمپلنت مگاژن یکی از ایمپلنت های خوب کره محسوب می شود معروفیت این شرکت بعد از خرید آن توسط شرکت اشترومن بیشتر شد و در حال حاضر علاوه بر کره در اروپا هم تولید می شود.

یکی از مراکز تولید ان در اروپا کشور لیتوانی است در دو نوع انی وان و انی ریج تولید می شود در ایران نمایندگی اشترومن شرکت مهرابن پخش این برند ایمپلنت را بعهده دارد.

برند ایمپلنت دى او Dio یکی از بهترین برندهای ایمپلنت

دی او یک برند ایمپلنت معروف کره ای است که شرکت معروف دنس پلی امریکا که برند های زایو استر و انکیلوز را در مالکیت خود دارد انرا خریداری کرد.

بنظر نویسنده بعد از سه برند ایمپلنت اول این برند چهارم کره محسوب می شود. قیمت این برند ایمپلنت مناسب می باشد.

نمایندگی ان در ایران شرکت افرند اطلس است.

برند ایمپلنت اینترالاک Intralock

اینترالاک یکی از برندهای موفق و پرطرفدار آمریکایی در زمینه ایمپلنتولوژی به خصوص در ایران می باشد.

این سیستم همچنین تکنولوژی های خاصی از قبیل سطح Ossean و تکنولوژی L-PRF و … را در دنیا به نام خود به ثبت رسانده است که شاید همین تنوع در محصولات و قیمت باعث جذابیت در بازار شده باشد.

برند ایمپلنت نئوبایوتک neo biotech

این برند ایمپلنت در ایران بنام سی ام ای هم شناخته می شود قیمت پایین آن جذابیت بیشتری برای بیماران و دندانپزشکان ایجاد کرده است.

از نظر جراحی این برند ایمپلنت دندان بسیار خوب است ولی اشکالاتی در قسمت پروتزی دارد مثل شل شدن پیچ ایمپلنت

برند ایمپلنت اس پى اى SPI

برند ایمپلنت اس پی ای یکی از برند ها و ایمپلنت های سوئیسی می باشدو یکی از بهترین برندهای ایمپلنت می باشد.

این برند ایمپلنت ساخت کمپانی تومن مدیکال سوئیس است که قدمت زیادی در ساخت ایمپلنت دندان دارد و موفقیت قابل قبول در ایمپلنت سوئیسی دارد این برند به نسبت قیمت بالایی دارد ولی از اشترومن ارزانتر است نمایندگی این برند ایمپلنت در ایران شرکت بن تاژ پارس دارد.

این ایمپلنت دندانی دارای انواع اکتیو نیز می باشد که می توان پروتز را در 45 روز قرار داد.

این برند با درجه A در وزارت بهداشت ثبت شده و استفاده از آن بعنوان یک برند خوب توصیه می شود.

برند ایمپلنت ایده Ihdeh

ایمپلنت ایده که بنام دکتر ایده شناخته می شود یکی از بهترین ایمپلنت های دندانی ساخت کشور سوئیس می باشد این ایمپلنت دندان در کل برند ضعیفی از نظر جراحی و پروتز محسوب می شود.

قیمت پایین این برند ایمپلنت برای بسیاری از دندانپزشکان وسوسه انگیز است.

برند ایمپلنت اى دى اى IDI

برند ایمپلنت فرانسوی iDi فرانسوی که حضور طولانی مدتی در ایران داشته و در بخش ایمپلنت و آموزش همیشه فعال بوده ، تنوع زیادی در فیکسچرهای خود دارد ، طراحی بعضی فیکسچرها به گونه ای منحصر بفرد است که سلایق خاصی مدلی مثل IDCAM رو انتخاب می کنند و جالبی این سیستم این هست که هر مدل از فیکسچرهای آن با دیگری از لحاظ ظاهری و کانکشن کاملاً متفاوت بوده و نسبتا قیمت مناسبی هم دارد.

برند ایمپلنت یوروتکنیکا بهترین نوع ایمپلنت در ایران

Euroteknica جزء ایمپلنتهاى فرانسوى و یکی از بهترین برندهای ایمپلنت محسوب مى شود.

شرکت اعتماد تجارت کیهان نمایندگى آنرا در ایران دارد.

از مهمترین ویژگیهاى آن قیمت منطقى و داشتن گارانتى از طرف شرکت است.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

مقالات مرتبط

بهترین برند ایمپلنت در سال 1403 + لیست برندها و مارک

بهترین برندهای ایمپلنت دندان کدام هستند؟ انتخاب بهترین نوع ایمپلنت دندان در ایران به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. در کل، بهترین ایمپلنت دندان و برترین برندهای ساخت کدام کشور هستند؟ با توجه به گستردگی و تنوع زیاد سیستم‌های ایمپلنتی که امروزه در بازار وجود دارد، این سوال مطرح می‌شود که کدام ایمپلنت مناسب‌تر است؟ برای

درمان دندان با لیزر در دندانپزشکی در سال 1403 +جزئیات

اگرچه ممکن است فکر کنید استفاده از لیزر در دندانپزشکی یک پدیده نو و مدرن است، اما در واقع استفاده از لیزر برای درمان‌ها و تسهیلات دندانپزشکی تاریخچه‌ای نسبتاً طولانی دارد. استفاده از لیزر در دندانپزشکی به شکل مدرن و کنونی حدود ۳۰ سال است. در این مقاله، قصد داریم به شما درباره ۱۸ کاربرد

تفاوت لمینت ایمکس و زیرکونیا (زیرکونیوم)

لمینت ایمکس در مطلب زیر توضیح می‌دهیم که لمینت ایمکس چیست، در مورد انواع لمینت و مزایای لمینت سرامیکی ایمکس صحبت خواهیم کرد. سپس تفاوت آن با زیرکونیا و لومینیرز را بیان می‌کنیم  به نظر شما ویتامین های ضروری برای دهان و دندان چیست؟ متد ایمکس (eMax) چیست؟ یکی از درمان‌های جدیدی که در دندانپزشکی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
تیم پشتیبانی مجموعه تخصصی دکتر وحید عارفی برای پاسخ به تمامی سوالات شما حاضر است
👋 سلام چطور میتونم کمکتون کنم
پیمایش به بالا