مزایای کاشت ایمپلنت فوری

برچسب‌ها:

مزایای کاشت ایمپلنت فوری

چرا ممکن است به ایمپلنت دندان نیاز داشته باشم؟

مهم‌ترین مسئله قبل از بررسی کاشت ایمپلنت فوری جواب به سؤال بالا است. وقتی دندانی ازدست‌رفته یا قابل‌ترمیم نیست، ممکن است به صلاحدید دکتر کاشت ایمپلنت فوری توصیه شود. . شکستگی، پوسیدگی  یا از دست دادن تصادفی دندان‌ها ممکن است منجر به نیاز به ایمپلنت دندان شود. برداشتن دندان برای کاشت ایمپلنت همیشه آخرین گزینه مورداستفاده متخصصان دندانپزشکی است زیرا همیشه بهتر است دندان آسیب‌دیده‌ترمیم شود.

چرا ممکن است به ایمپلنت دندان نیاز داشته باشم؟
چرا ممکن است به ایمپلنت دندان نیاز داشته باشم؟

به لطف آخرین پیشرفت‌ها مانند پرینت سه‌بعدی، تکنولوؤی های پیشرفته و مواد مورداستفاده برای سلامت دندان،کاشت ایمپلنت فوری را می‌توان در کمتر از 24 ساعت انجام داد.این روش کاشت ایمپلنت فوری با روش کاشت ایمپلنت معمولی تفاوت‌های دارد در طی فرآیند کاشت ایمپلنت فوری، دندان‌ها کشیده می‌شوند و ایمپلنت‌ها در طی یک‌بار ویزیت قرار می‌گیرند.

کاشت ایمپلنت فوری روشی است که در آن ایمپلنت و دندان جایگزین هر دو به‌طور هم‌زمان قرار می‌گیرند، نه اینکه بین مرحله اول و دوم (مانند ایمپلنت معمولی) سه تا شش ماه منتظر بمانند.  به این معنی است که شما می‌توانید در یک روز دندانی جدید داشته باشید

برای بیمارانی که دندانی شکسته یا در شرف از دست دادن یک‌دندان هستند، کاشت ایمپلنت فوری گزینه مناسبی برای جایگزینی دندان است. کاشت ایمپلنت‌های فوری راه‌حلی سریع، مقرون‌به‌صرفه و بادوام ارائه برای جایگزینی دندان آسیب‌دیده و یا ازدست‌رفته است.

در طول فرآیند معمولی ایمپلنت، دندان‌پزشک شما یک‌دندان را می‌کشد وباید صبور باشید تا  پیوند استخوان را انجام شود و شما  مجبور هستید برای کاشت ایمپلنت چندین بار به مطب دندان‌پزشک مراجعه داشته باشید. مهم است که به یاد داشته باشید که این روند ممکن است برای هر بیمار یکسان نباشد. تعداد ویزیت‌ها به عوامل فردی بستگی دارد، مانند تعداد دندان‌هایی که درگیر هستند، و نوع ترمیم روی ایمپلنت یا ایمپلنت‌ها، مانند تاج، بریج، یا پروتز مصنوعی.

روش های انجام ایمپلنت فوری، معایب کاشت ایمپلنت فوری، مراحل ایمپلنت فوری دندان، تفاوت ایمپلنت فوری وایمپلنت معمولی واینکه چه کسانی می توانندایمپلنت فوری دندان انجام دهند همگی در تصمیم‌گیری  بیمار ودکتر برای انتخاب این شیوه درمانی مؤثر است.

کاشت ایمپلنت فوری
کاشت ایمپلنت فوری

اهمیت مساله زیبای در کاشت ایمپلنت فوری چقدر اهمیت دارد؟

طبیعی است که بیماران بخواهند دندان های خود را زودتر ترمیم کنند تا اینکه چهار تا شش ماه  برای ایمپلنت های معمولی منتظر بمانند. از دست دادن دندان های جلو که هنگام صحبت و یا خندیدن کاملا آشکار می شوند وباید سریعا با کاشت ایمپلنت فوری جایگزین شوند لزوم توجه به زیبایی را نشان می دهد.

آیا وضعیت بهداشت دهان و دندان بیمار در کاشت ایمپلنت فوری تاثیر دارد؟

اگرچه بهداشت نامناسب دهان یک منع مطلق برای درمان ایمپلنت نیست، کاشت ایمپلنت فوری برای بیمارانی که بهداشت دهان و دندان ضعیفی دارند توصیه نمی شود. این می تواند بر سلامت پریودنتال، کیفیت استخوان، و به طور مستقیم بر پتانسیل انسجام استخوانی ایمپلنت تاثیر بگذارد.

مزایای کاشت ایمپلنت فوری

  • کاشت ایمپلنت فوری بسیار محبوب است زیرا خیلی‌ها هستند که نمی‌خواهند پروسه طولانی کاشت ایمپلنت معمولی را تحمل کنند یا اینکه دندان‌های خراب زیادی دارند .
  • در کاشت ایمپلنت فوری چون مداخلات دندان پزشکی کم است احتمالا بروز عوارض ناخواسته کاهش می‌یابد.
  • رضایت بالای بیمار: با روش کاشت ایمپلنت فوری بیمار فقط باید یک عمل جراحی را تحمل کند و نتیجه کار را می‌تواند سریع‌تر می‌بینید همچنین زمانی که مجبور به تحمل جراحی‌های کمتری هستند، بیمار رضایت بهتری دارد و قطعاً راحت‌تر است.
  • عملکرد دندان جایگزین شده فقط در یک روز مانند جویدن و صحبت کردن (درصورتی‌که تحت تأثیر کمبود دندان باشد) قابل بازگشت است.
  • بدون بخیه در مقابل بخیه‌های موردنیاز ایمپلنت‌های معمولی که باید بعداً برداشته شوند.
  • کاهش شدید درد و ناراحتی. ازآنجایی‌که از همان فضای دندان اصلی برای قرار دادن ایمپلنت استفاده می‌شود
  • ظاهری طبیعی برای دندان‌ها و لثه‌های شما از روز اول. پس از اولین جلسه کاشت ایمپلنت فوری ، ظاهر دهان شما کاملاً مثل قبل خواهد بود. در ایمپلنت‌های معمولی ، سوراخی وجود دارد که پیچ باید تا شش ماه بعد در آن ایمپلنت قرار داده می‌شود.

در مجموعه AR dental کلیه خدمات زیر نظر متخصص انجام می‌گیرد و شما با خیال آسوده با کیفیت ترین خدمات را در مکانی آرام دریافت می کنید.

چندین عامل وجود دارد که شما را کاندید مناسبی برای کاشت ایمپلنت فوری می کند، از جمله:

  • سلامت لثه: موفقیت ایمپلنت های دندانی با سلامت بافت لثه اطراف آن ها مرتبط است. بیماری پریودنتال یا سایر مشکلات لثه می تواند خطر عوارض را افزایش دهد. شرایطی مانند التهاب لثه و پریودنتیت باید قبل از کاشت ایمپلنت دندان بررسی شود.
  • تراکم استخوان کافی: ایمپلنت های دندانی در فک قرار می گیرند و برای حمایت به استخوان اطراف تکیه می کنند. داشتن بافت کافی در استخوان فک برای موفقیت در ترمیم با ایمپلنت شما بسیار مهم است.
  • سلامت دهان و دندان: لبخند سالم و مراقبت شده یکی دیگر از ویژگی های کلیدی یک کاندیدای کاشت ایمپلنت فوری دندان ایده آل است. همچنین باید متعهد به مراقبت جدی در منزل و معاینات منظم دندانپزشکی باشید. سلامت کلی خوب نیز ضروری است زیرا باید حداقل یک عمل جراحی برای بازگرداندن لبخند خود انجام دهید.

دکتر وحید عارفی جراح و متخصص بیماری‌های لثه با سابقه 20 سال در رشته ایمپلنت، فوق تخصص لیزر و جراحی‌های لیزری در دندان‌پزشکی، عضو AAP آمریکا است. دوره دکترای دندان‌پزشکی عمومی در سال‌های 1993-1987 و تخصص در رشته پریودنتولوژی را از سال 1993-1996 گذرانده است و به مدت 2 سال هم در بخش تخصصی بیماری‌های لثه دانشکده دندان‌پزشکی دانشگاه تهران مشغول بوده است. وی از اعضای اولیه آکادمی پریودنتولوژی ایران در 15 سال گذشته و همچنین از اعضای آکادمی پریودنتولوژی آمریکا است. پس از پیشرفت روش‌های لیزری در دندان‌پزشکی عمومی و جراحی‌های لثه و دیگر مداواهای دهان، فک و صورت بوسیله لیزرتراپی، دوره فلوشیپ لیزر را در آلمان گذرانده است. دوره اولیه جراحی‌های ایمپلنت را نزد پرفسور برانمارک و هرتل در سال 1372 (1993 میلادی) فراگرفته و بدنبال آن مدارک متعددی در ارتباط با ایمپلنت و جراحی‌های پیشرفته استخوانی در داخل و خارج از کشور اخذ نموده است.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

مقالات مرتبط

بهترین برند ایمپلنت در سال 1403 + لیست برندها و مارک

بهترین برندهای ایمپلنت دندان کدام هستند؟ انتخاب بهترین نوع ایمپلنت دندان در ایران به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. در کل، بهترین ایمپلنت دندان و برترین برندهای ساخت کدام کشور هستند؟ با توجه به گستردگی و تنوع زیاد سیستم‌های ایمپلنتی که امروزه در بازار وجود دارد، این سوال مطرح می‌شود که کدام ایمپلنت مناسب‌تر است؟ برای

درمان دندان با لیزر در دندانپزشکی در سال 1403 +جزئیات

اگرچه ممکن است فکر کنید استفاده از لیزر در دندانپزشکی یک پدیده نو و مدرن است، اما در واقع استفاده از لیزر برای درمان‌ها و تسهیلات دندانپزشکی تاریخچه‌ای نسبتاً طولانی دارد. استفاده از لیزر در دندانپزشکی به شکل مدرن و کنونی حدود ۳۰ سال است. در این مقاله، قصد داریم به شما درباره ۱۸ کاربرد

تفاوت لمینت ایمکس و زیرکونیا (زیرکونیوم)

لمینت ایمکس در مطلب زیر توضیح می‌دهیم که لمینت ایمکس چیست، در مورد انواع لمینت و مزایای لمینت سرامیکی ایمکس صحبت خواهیم کرد. سپس تفاوت آن با زیرکونیا و لومینیرز را بیان می‌کنیم  به نظر شما ویتامین های ضروری برای دهان و دندان چیست؟ متد ایمکس (eMax) چیست؟ یکی از درمان‌های جدیدی که در دندانپزشکی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
تیم پشتیبانی مجموعه تخصصی دکتر وحید عارفی برای پاسخ به تمامی سوالات شما حاضر است
👋 سلام چطور میتونم کمکتون کنم
پیمایش به بالا