هر آنچه باید در رابطه با جراحی لثه با لیزر بدانید

برچسب‌ها:

هر آنچه باید در رابطه با جراحی لثه با لیزر بدانید

جراحی لثه با لیزر به منظور حذف بافت های آلوده لثه انجام می گیرد. در برخی از بخش های لثه بافت های آلوده و میکروبی بسیار زیادی وجود دارند که جراحی لثه با لیزر به حذف این بافت ها کمک زیادی می کند. از دیگر کاربردهای جراحی لثه با استفاده از لیزر می توان به درمان بیماری پریودنتال اشاره نمود.

جراحی لثه با لیزر
جراحی لثه با لیزر

از مهمترین مزایای جراحی لثه با لیزر به منظور پیوند لثه می توان کاهش عمق حفره های موجود در بافت لثه اشاره نمود. برای اتصال مجدد بافت لثه به سطح ریشه دندان می توان از پیوند استخوان و یا موارد جایگزین در زمان انجام جراحی لثه استفاده کرد.

از آنجا که جراحی لثه با لیزر با هیچ گونه دردی همراه نیست، این روش به چرخه مدرن دندانپزشکی افزوده شده است. جراحی لثه با استفاده از لیزر درد و ناراحتی بیمار را تا حد بسیار زیادی کم کرده و از خونریزی لثه بیمار تا حد زیادی جلوگیری به عمل می آورد. لازم به ذکر است که استفاده از این روش نتیجه کار بسیار تمیزی خواهد داشت و جراحی با استفاده از لیزر اغلب با دقت بسیار بالا انجام می گیرند.

کاربرد جراحی لثه با لیزر چیست؟

با استفاده از جراحی لثه با لیزر می توان بافت نرم لثه را به طور سطحی برداشت. در صورت استفاده از این روش بافت های اطراف لثه آسیب نخواهند دید. همچنین تورم، درد و اسکار پس از عمل جراحی نیز به حداقل می رسد. استفاده از این روش جراحی همچنین باعث انقباض عروق خواهد شد که در نهایت کاهش خونریزی لثه را به همراه خواهد داشت.

از مهمترین کاربردهای جراحی لثه با لیزر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • درمان ضایعات دهانی
 • جراحی با تیغ
 • کرایو

مهمترین مزایای جراحی لثه با لیزر

در صورتی که برای رفع مشکلات لثه خود از روش جراحی لثه با لیزر استفاده کنید از مزایای بسیار زیادی بهره مند خواهید شد. از مهمترین مزایای جراحی لثه با لیزر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برداشت بافت آسیب دیده لثه با حداقل آسیب به بافت سالم اطراف لثه
 • ترمیم زخم به نحو عالی با کمترین زخم یا اسکار
 • دستیابی به نتایج خوب و عملکرد عالی
 • درمان بافت های آسیب دیده در مدت زمان کوتاه
 • کاهش خونریزی، درد و تورم پس از عمل
 • عدم نیاز به درمان دارویی
 • عدم نیاز به بی حسی در بیش از 90% موارد
 • به دلیل عدم برش لثه به بخیه زدن آن نیز نیازی نخواهیم داشت.
 • تعداد جلسات درمانی کمتر در مقایسه با روش های درمان قدیمی

معایب جراحی لثه با لیزر

خوشبختانه جراحی لثه با استفاده از لیزر هیچ گونه معایبی به همراه ندارد. به طور کلی می توان گفت در این روش درمان، بیمار هیچ گونه درد و خونریزی را تجربه نخواهد کرد. دوره ترمیم بافت های لثه بسیار کوتاه تر است و برای درمان لثه در این روش بیماری به تعداد جلسات کمتری نیاز خواهد داشت.

مزایای جراحی لثه با لیزر
مزایای جراحی لثه با لیزر

این روش درمانی چگونه انجام می گیرد؟

مجموعه ای از روش ها و تکنیک های جراحی که به منظور درمان و یا زیباسازی بافت لثه انجام می گیرد، جراحی لثه گفته می شود.

در صورتی که در لثه شما عقب افتادگی اتفاق افتاده باشد با استفاده از این روش می توان بافت های آلوده را حذف کرد و امکان بازسازی و ترمیم لثه را به راحتی فراهم کرد. همچنین با انجام این جراحی بافت ها به جایگاه اصلی خود و ناحیه ای که در ابتدا به آن تعلق داشتند باز خواهند گشت.

 

همچنین در وبلاگ دندانپزشکی دکتر وحید عارفی بخوانید:

انواع روش‌های زیبایی در دنیای دندانپزشکی

مهم‌ترین مزایای درمان با لیزر در دنیای دندانپزشکی

 

چرا بیماران جراحی لثه با لیزر را بیشتر ترجیح می دهند؟

در صورتی که در محیط دهان خود برای جراحی دندان عقل نهفته، به جراحی نیاز داشته باشید بهتر است روش لیزر را انتخاب نمایید. زیرا در این روش پس از برش با استفاده از لیزر به بخیه زدن نیازی نخواهید داشت.

گاهی اوقات برای انجام این جراحی به تزریق داروی بی حسی نیاز نخواهید داشت، از این رو با انتخاب این روش درمان به تزریق مواد بی حسی دیگر نیاز ندارید.

منبع انرژی پرتو لیزر لخته شدن سریع خون در رگ های بریده شده را به همراه دارد از این رو با انتخاب این روش درمان خونریزی تا حد بسیار زیادی کاهش خواهد یافت. به طور کلی می توان گفت با انتخاب این روش درمان در پایان طعم بد خون را در دهان خود احساس نخواهید کرد.

عفونت های موجود در دهان پس از انجام جراحی لثه با لیزر کاهش خواهد یافت زیرا انرژی نور لیزر باعث از بین رفتن میکروب ها خواهد شد و به استریل شدن دهان تا حد زیادی کمک خواهد کرد. این روش درمان از بروز مشکلات مختلف از جمله تبخال، آفت و عفونت زخم ها و زیر دندان تا حد زیادی جلوگیری می کند.

قیمت این روش درمانی

قیمت جراحی لثه با لیزر در مقایسه با روش های قدیمی درمان حدود 10 تا 40% بیشتر است. علت بالا بودن قیمت این روش درمان، گران قیمت بودن دستگاه لیزر است. از آنجا که نگهداری و مراقبت از دستگاه لیزر، تیپ ها و قطعات مورد استفاده برای بیماران هزینه زیادی دارد، قیمت جراحی لثه با استفاده از لیزر نیز نسبت به دیگر روش های درمانی اندکی بیشتر است.

معایب جراحی لثه با لیزر
معایب جراحی لثه با لیزر

همچنین لازم به ذکر است که استفاده از این دستگاه به مراقبت های خاصی نیاز دارد و در صورتی که در زمان انجام جراحی لثه با استفاده از این دستگاه خطایی صورت گیرد، دستگاه آسیب خواهد دید این روش درمانی هزینه نسبتا بالایی دارد. خوشبختانه در صورت بروز خطا در هنگام استفاده از این دستگاه خطری بیمار را تهدید نخواهد کرد.

اغلب پس از معاینه دقیق بیمار توسط متخصص و ارزیابی عکس های دندان، قیمت جراحی لثه با استفاده از لیزر مشخص خواهد شد. در صورتی که بیمار به آزمایشات خاصی نیاز داشته باشد نیز متخصص برای او این آزمایشات را تجویز خواهد کرد.

از مهمترین دلایلی که باعث می شود قیمت بالای لیزر درمانی برای بیماران قابل قبول باشد موارد زیر هستند:

 • عدم وجود درد
 • عدم نیاز به تزریق بی حسی
 • عدم خونریزی پس از یافتن روش درمان

همچنین از آنجا که این روش درمان به تعداد جلسات کمتر نیاز دارد از لحاظ اقتصادی بسیار به صرفه می باشد.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

مقالات مرتبط

دیابت چه تاثیری بر دندان دارد؟

دیابت تاثیر ان بر دندان چیست ؟ دیابت از جمله بیماری هایی است که می تواند بر روی سلامت دهان و دندان اثر بگذارد. بیماری دیابت بر روی بسیاری از اعضای بدن تاثیر مخرب دارد و باعث بروز مشکلات متعددی مانند بیماری قلبی، آسیب اعصاب، آسیب چشم ها و … می شود. اما بسیاری از بیماران

چه چیزهایی علت طعم بد دهان است؟

چه چیزهایی علت طعم بد دهان است؟ تعریف طعم بد دهان از فردی به فرد دیگر متفاوت است. برای برخی افراد طعم دهان و دندان ناخوشایند و مانند طعم فلز و ترشی خواهد شد. گروهی دیگر هم طعم تلخی در دهان خود احساس می‌کنند. طعمی که فرد در دهان خود احساس می‌کند به دلیل به

خشکی دهان و نحوه درمان آن چیست؟

خشکی دهان و نحوه درمان آن چیست؟ خشکی دهان به دلیل عدم تولید بزاق رخ می‌دهد. این مشکل می‌تواند باعث مشکلات در خوردن، صحبت کردن و هضم شود. اگر خشکی دهان شدید را تجربه کنید، می‌تواند باعث اختلالات گلو، اضطراب و بر کیفیت زندگی شما شود. به همین دلیل است که ما درمان سریع این

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
تیم پشتیبانی مجموعه تخصصی دکتر وحید عارفی برای پاسخ به تمامی سوالات شما حاضر است
👋 سلام چطور میتونم کمکتون کنم
پیمایش به بالا