مهمترین عوامل موثر بر هزینه لمینت دندان

برچسب‌ها:

مهمترین عوامل موثر بر هزینه لمینت دندان

یکی از بهترین روش‌های زیبایی شناختی در دندانپزشکی لمینت دندان می‌باشد. با انجام لمینت می‌توانید لبخند زیباتری داشته باشید. این امر در افزایش اعتماد به نفس افراد و حضور آن‌ها در اجتماعات نیز نقش قابل‌توجهی دارد. روی کار آمدن روش‌های مختلف اصلاح طرح لبخند باعث شده است تا افراد خواهان داشتن لبخند هالیوودی باشند تا برای اطرافیان جذاب به نظر برسند. اما در برخی مواقع هزینه لمینت متقاضیان را با چالش‌هایی مواجه می‌سازد. در ادامه قصد داریم عوامل موثر بر هزینه لمینت را مورد بررسی قرار دهیم.

لمینت دندان
لمینت دندان

هزینه لمینت دندان چقدر است؟

عوامل مختلف بسیار زیادی بر هزینه لمینت دندان تاثیرگذار هستند که از مهمترین این عوامل می‌توان به انتخاب مواد لازم برای ساخت لمینت اشاره کرد. لمینت که در حقیقت همان فرم دهی شکل دندان و تغییر طول و رنگ آن می‌باشد با استفاده از مواد کامپوزیت و سرامیک انجام می‌گیرد. لمینت کامپوزیت اغلب توس دندانپزشک متخصص و در داخل مطب ساخته می‌شود در صورتی که لمینت سرامیکی پس از قالب‌گیری توسط متخصص سازنده، در لابراتوار دندانپزشکی تولید می‌شود. امروزه مواد جدید دیگری برای لمینت مورد استفاده قرار می‌گیرند که در مقایسه با کامپوزیت و سرامیک هزینه بیشتری دارند.

در صورتی که لمینت دندان کامپوزیت یا سرامیک به دلیل ضربه، خوردن مواد غذایی سفت لب پر و یا شکسته شوند و بر اثر نوشیدن قهوه، چای و سیگار تغییر رنگ داده و زرد و تیره شوند امکان ترمیم آن‌ها وجود ندارد و تنها راه‌حل تعویض آن‌ها خواهد بود. جنس لمینت جدید هرچند قیمت بالاتری دارد. اما لمینت جدید از نوعی است که در صورت از دست دادن زیبایی و درخشندگی خود قابل ترمیم می‌باشد.

چه عواملی قیمت لمینت را تحت تاثیر قرار می‌دهند؟

از مهمترین عواملی که قیمت لمینت دندان را تحت تاثیر قرار می‌دهند، موارد زیر هستند:

هزینه لمینت دندان
هزینه لمینت دندان
 • میزان تراشیدن دندان یکی از عوامل موثر بر هزینه لمینت می‌باشد. در این رابطه دندانپزشک متخصص باید نهایت دقت خود را به کار گیرد تا کمترین آسیب به مینای دندان وارد شود.
 • مدت زمان مورد نیاز برای تراشیدن و آماده‌سازی دندان
 • در هر شخص با توجه به نوع لمینت به روشی متفاوت تراشیده خواهد شد.
 • نوع مواد مصرفی برای قالب‌گیری دندان و کیفیت آن که با توجه به سرعت و دقت آن مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت. در صورتی که قالب آماده شده با دندان شما مطابقت نداشته باشد نمی‌توانید لمینت ایده آل داشته باشید.
 • رنگ، درخشندگی، شفافیت، فرم و ظرافت لمینت باید بیشترین شباهت را به دندان‌های طبیعی داشته باشد.
 • لازم به ذکر است که سازمان و بیمه‌های درمانی طرف قرارداد نیز بر هزینه لمینت دندان موثر هستند.
 • مهارت و میزان سابقه دندانپزشک متخصص نیز از دیگر عوامل موثر بر این روش درمانی هستند.
 • تجهیزات مورد استفاده
 • کیفیت مواد مصرفی
 • تعداد دندان‌های نیازمند به لمینت
 • میزان به هم ریختگی دندان و یا آسیب‌دیدگی آن‌ها
 • تعرفه دندانپزشکی

هزینه لمینت سرامیکی و یا کامپوزیتی

ارزان‌ترین نوع لمینت دندان، لمینت کامپوزیتی است زیرا جنس آن از پلیمر است. این نوع لمینت در بین افراد به لمینت پلاستیکی نیز شناخته شده است. متاسفانه این نوع لمینت از کیفیت خوبی برخوردار نیست. از آنجا که این مدل لمینت در مطب دندانپزشک متخصص ساخته می‌شود دوام بالایی نداشته و پس از گذشت مدت زمان کوتاه تغییر رنگ خواهد داد. از این رو به عنوان ارزان‌ترین لمینت شناخته می‌شود و بیمار برای انجام این نوع لمینت دندان هزینه زیادی را متحمل نخواهد شد. لمینت های سرامیکی اما از جنس سرامیک هستند و از ترکیب چندین لایه سرامیکی تولید شده‌اند. در حقیقت لمینت سرامیکی ممکن است دارای طول عمر بیش از 20 سال باشد از این رو برای مینای طبیعی دندان جایگزین مناسب محسوب می‌شوند. این نوع لمینت اغلب با استفاده از چسب مخصوص و بدون نیاز به تراش یا آسیب به دندان قابل نصب است. از این رو این نوع لمینت در مقایسه با لمینت کامپوزیت هزینه بیشتری خواهد داشت.

هزینه لمینت دندان در صورت استفاده از رزین

مهمترین عامل موثر بر هزینه لمینت دندان جنس آن است. اما نصب اصولی و صحیح و مقاومت لمینت از اهمیت قابل‌توجهی برخوردار می‌باشد. از این رو می‌توان گفت نوع و کیفیت رزین مورد استفاده از دیگر عوامل موثر بر هزینه لمینت دندان است. هرچه رزین مورد استفاده مرغوب‌تر باشد و نسبت به تابیدن اشعه حساس باشد، باعث نصب محکم‌تر لمینت خواهد شد و در نهایت بیمار نیز مجبور به پرداخت هزینه بیشتر برای آن خواهد بود. نحوه کار دندانپزشک متخصص و میزان مهارت پزشک از دیگر عوامل موثر بر هزینه لمینت محسوب می‌شوند. هرچه این روش درمان در مدت زمان کوتاه‌تری انجام گیرد و دندانپزشک متخصص از مهارت بیشتری برخوردار باشد، طول عمر و دوام نسبتا بالای لمینت تضمین خواهد شد. قیمت لمینت نیز در این شرایط افزایش خواهد یافت.

عوامل موثر بر هزینه لمینت دندان
عوامل موثر بر هزینه لمینت دندان

قیمت لمینت چقدر است؟

هزینه نهایی لمینت دندان توسط فاکتورهای بسیار زیادی مشخص می‌شود. علاوه بر جنس مواد مورد استفاده، میزان آسیب‌دیدگی دندان نیز ممکن است هزینه لمینت دندان را تحت تاثیر قرار دهد. مدت زمان مورد نیاز برای انجام لمینت توسط دندانپزشک متخصص نیز از عوامل موثر بر هزینه این روش درمان است. در سال‌های گزینه پزشک متخصص برای لمینت دندان به حدود دو ماه زمان نیاز داشت. در این مدت بیمار باید هزینه رفت و آمد و برخی از پیش نیازها همچون رادیوگرافی برای عکس گرفتن از دندان و قالب‌گیری آن را پرداخت می‌کرد.

خوشبختانه امروزه با روی کار آمدن دستگاه‌های جدید و تجهیزات دندانپزشکی این امکان ایجاد شد تا بیمار با پرداخت هزینه بیشتر در یک روز بیش از 10 دندان خود را لمینت کند. این دستگاه‌ها بیمار را از عکسبرداری دندان و قالب‌گیری برای ساخت لمینت دندان بی نیاز ساخته است. امروزه بیمار در نخستین مراجعه خود در صورت تمایل می‌تواند دندان‌های خود را با استفاده از دستگاه‌های مخصوص اسکن کند. با استفاده از مرغوب‌ترین و جدیدترین مواد در داخل دستگاه لمینت دندان ساخته می‌شود. در کوتاه‌ترین زمان ممکن بدون نیاز به تراش مینای دندان لمینت روی دندان‌ها نصب خواهد شد.

شما می توانید با مراجعه به مجموعه تخصصی دندان پزشکی دکتر وحید عارفی با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت دندان های خود را لمینت کنید و شما هم لبخند هالیوودی داشته باشید.

برای درافت مشاوره رایگان یا نوبت به قسمت تماس با ما در سایت مراجعه نمایید.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

مقالات مرتبط

بهترین برند ایمپلنت در سال 1403 + لیست برندها و مارک

بهترین برندهای ایمپلنت دندان کدام هستند؟ انتخاب بهترین نوع ایمپلنت دندان در ایران به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. در کل، بهترین ایمپلنت دندان و برترین برندهای ساخت کدام کشور هستند؟ با توجه به گستردگی و تنوع زیاد سیستم‌های ایمپلنتی که امروزه در بازار وجود دارد، این سوال مطرح می‌شود که کدام ایمپلنت مناسب‌تر است؟ برای

درمان دندان با لیزر در دندانپزشکی در سال 1403 +جزئیات

اگرچه ممکن است فکر کنید استفاده از لیزر در دندانپزشکی یک پدیده نو و مدرن است، اما در واقع استفاده از لیزر برای درمان‌ها و تسهیلات دندانپزشکی تاریخچه‌ای نسبتاً طولانی دارد. استفاده از لیزر در دندانپزشکی به شکل مدرن و کنونی حدود ۳۰ سال است. در این مقاله، قصد داریم به شما درباره ۱۸ کاربرد

تفاوت لمینت ایمکس و زیرکونیا (زیرکونیوم)

لمینت ایمکس در مطلب زیر توضیح می‌دهیم که لمینت ایمکس چیست، در مورد انواع لمینت و مزایای لمینت سرامیکی ایمکس صحبت خواهیم کرد. سپس تفاوت آن با زیرکونیا و لومینیرز را بیان می‌کنیم  به نظر شما ویتامین های ضروری برای دهان و دندان چیست؟ متد ایمکس (eMax) چیست؟ یکی از درمان‌های جدیدی که در دندانپزشکی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
تیم پشتیبانی مجموعه تخصصی دکتر وحید عارفی برای پاسخ به تمامی سوالات شما حاضر است
👋 سلام چطور میتونم کمکتون کنم
پیمایش به بالا