آیا می شود همه دندان ها را ایمپلنت کرد؟

برچسب‌ها:

آیا می شود همه دندان ها را ایمپلنت کرد

ایمپلنت های دندانی استاندارد مراقبت برای جایگزینی تمام دندان های از دست رفته هستند. در این مطلب به بررسی این‌موضوع می پردازیم که آیا می شود همه دندان ها را ایمپلنت کرد.

برای کسانی که با از دست دادن تمام دندان‌هایشان دست و پنجه نرم می‌کنند و از دندان مصنوعی استفاده می‌کنند، می‌دانند ناراحتی‌های روزمره و گاهی اوقات درد همراه با بی‌دندان بودن، از جمله:

 • مشکل در خوردن غذا . وقتی همه دندان ها را از دست می دهید، جویدن غذاهای جامد ممکن است دشوار و تقریبا غیرممکن باشد.
 • بیماری لثه، بهداشت نامناسب دندان و بوی بد دهان .
 • تحلیل استخوان . هنگامی که دندان از دهان از دست می رود، بدن شما به طور طبیعی سعی می کند خود را بهبود بخشد. متأسفانه، این روند طبیعی بهبودی باعث تحلیل استخوان می‌شود و زمانی که تمام دندان‌ها در دهان از بین رفته باشند، این روند حتی سریع‌تر می‌شود.
 • پرهیز از صحبت کردن یا لبخند زدن . کسانی که تمام یا بیشتر دندان های خود را از دست داده اند، اغلب از صحبت کردن یا لبخند زدن در اطراف دیگران اجتناب می کنند. برخی حتی ممکن است به دلیل خجالت و شرم از موقعیت های اجتماعی به طور کامل اجتناب کنند.
آیا می شود همه دندان ها را ایمپلنت کرد
آیا می شود همه دندان ها را ایمپلنت کرد
 • برای کسانی که تمام دندان های خود را از دست داده اند، دو گزینه وجود دارد:
 • دندان مصنوعی
 • ایمپلنت های تمام دهان یا TeethXpress

پروتز یک پروتز ساخته شده است که برای جایگزینی تمام دندان های از دست رفته استفاده می شود. آنها از یک پایه اکریلیک ساخته شده اند که با رنگ طبیعی بافت لثه شما مطابقت دارد و دندان های ساخته شده به بالا متصل می شوند.

اگر تمام دندان‌های خود را از دست داده‌اید و دندان مصنوعی دارید (یا در فکر تهیه دندان مصنوعی هستید)، توجه داشته باشید که این یک راه‌حل دائمی نیست. در حالی که پروتزهای مصنوعی ممکن است هزینه اولیه کمتری داشته باشند، اما در طول زمان به نگهداری بسیار بیشتری نیاز دارند، به شما اجازه نمی دهند غذاهایی را که می خواهید بخورید و می توانند بسیار ناراحت کننده باشند. به طور خلاصه، محدودیت های زیادی در کنار دندان مصنوعی وجود دارد.پس می رسیم به جواب این سوال که آیا می شود همه دندان ها را ایمپلنت کرد ؟

ایمپلنت های تمام دهان استاندارد طلایی برای جایگزینی تمام دندان های از دست رفته هستند. آنها گزینه ای هستند که بیشتر شبیه دندان های طبیعی هستند.

دندان های خود را با ایمپلنت های دندانی بازیابی کنید: آیا می شود همه دندان ها را ایمپلنت

اگر تمام دندان‌های خود را از دست داده‌اید، ایمپلنت‌های دندانی بهترین گزینه برای بازگرداندن دهان به عملکرد کامل هستند. ایمپلنت دندان استاندارد مدرن مراقبت برای جایگزینی دندان است – فرقی نمی کند یک دندان باشد یا همه دندان های شما.

بدون دندان، هیچ ریشه دندانی در استخوان فک برای تحریک رشد استخوان وجود ندارد. بدون رشد استخوان، بدن احساس می کند که استخوان فک دیگر لازم نیست و شروع به حل شدن می کند. نتیجه این اتفاق افتادگی کامل صورت است که باعث می‌شود پروتزها یا پل‌ها کارایی کمتری داشته باشند زیرا استخوان کمی برای حمایت از این دستگاه‌ها باقی مانده است. با حل شدن استخوان، ماهیچه‌های صورت از موقعیت طبیعی خود خارج می‌شوند و لب‌ها با از دست دادن تکیه‌گاه خود به داخل فرو می‌روند. قسمت پایین صورت نیز چروک می شود تا چانه ای جادوگر ایجاد شود و چین و چروک های اطراف دهان به طور چشمگیری افزایش می یابد. همه اینها در نتیجه از دست دادن دندان اتفاق می افتد و می تواند باعث شود که یک فرد نزدیک به 20 سال پیرتر از آنچه که هست به نظر برسد! با این حال، اگر تصمیم دارید تمام دندان های خود را با ایمپلنت دندان ترمیم کنید، می توانید این اثرات را معکوس کنید. آیا می شود همه دندان ها را ایمپلنت کرد؟بله می شود

آیا می شود همه دندان ها را ایمپلنت: استفاده از ایمپلنت های دندانی برای جایگزینی تمام دندان های از دست رفته فواید بسیاری دارد، از جمله:

 • توقف فرآیند تحلیل استخوان (تخریب)
 • نسبت به دندان مصنوعی بسیار راحت تر و پایدارتر هستند
 • حفظ یکپارچگی ساختار صورت (بدون افتادگی خط فک)
 • بازیابی ظرفیت طبیعی گاز گرفتن و جویدن
 • به شما اجازه می دهد غذاهایی را بخورید که قبلاً نمی توانستید بخورید، مانند استیک، ذرت روی بلال، سیب، تنقلات چسبناک و غیره
 • ظاهر، عملکرد و احساس درست مانند دندان های طبیعی دارد
 • یک گزینه جایگزین دائمی دندان ارائه دهید – دیگر مجبور نخواهید بود با چسب های نامرتب دندان مصنوعی یا محلول های تمیز کننده سر و کار داشته باشید

مزایای جایگزینی تمام دندان های از دست رفته با ایمپلنت های دندانی

ایمپلنت های تمام دهان نسبت به پروتزهای سنتی بسیار برتر هستند. در اینجا دلیل آن است:

 • یک راه حل بلند مدت . پروتز ممکن است هزینه اولیه مقرون به صرفه تری داشته باشد، اما یک گزینه جایگزین دائمی دندان نیست. اغلب، پل ها و پروتزهای مصنوعی نیاز به نگهداری و حتی تعویض در طول زندگی دارند، که ممکن است در آینده هزینه بیشتری داشته باشد. میزان موفقیت ایمپلنت های دندانی 97 درصد است که به طور قابل توجهی بالاتر از هر گزینه جایگزینی دندان دیگری است.
 • استاندارد مراقبت ایمپلنت های دندانی امروزه به عنوان “استاندارد مراقبت” برای دندان های از دست رفته شناخته می شوند زیرا استخوان فک با ایمپلنت تیتانیوم پیوند می یابد و پایه ای محکم برای تاج جدید ایجاد می کند. نتیجه یک جایگزین پایدار و قوی است که ظاهر، احساس و عملکرد درست مانند دندان های طبیعی دارد.
 • سهولت مراقبت . از آنجایی که ایمپلنت های دندانی مانند یک دندان طبیعی عمل می کنند، شما به سادگی باید از آنها مانند سایر دندان های طبیعی با بهداشت دهان و دندان خوب مراقبت کنید.

مشکلات سلامتی به دلیل از دست دادن تمام دندان های شما: آیا می شود همه دندان ها را ایمپلنت کرد

وقتی همه دندان‌هایتان را از دست می‌دهید، نه تنها خوردن و صحبت کردن را سخت‌تر می‌کند، بلکه می‌تواند باعث بسیاری از مشکلات دیگر نیز شود. از دست دادن کامل دندان و زوال فک ها می تواند منجر به مشکلات سلامتی قابل توجهی در ارتباط با هضم نامناسب، اختلال در تغذیه و التهاب ناشی از بیماری لثه شود.

مطالعات نشان می دهد که سلامت ضعیف دهان می تواند منجر به مشکلات قلبی عروقی نیز شود. سلامت پریودنتال گزارش می دهد که اثرات بالقوه بیماری لثه با خطر بیشتر ابتلا به بیماری ها یا تجربه برخی از رویدادها مرتبط است:

 • بیماری عروق کرونر: ۲ تا ۴ برابر بیشتر است
 • سکته مغزی: ۲ تا ۳ برابر بیشتر
 • پیامدهای نامطلوب بارداری: 4 تا 7 برابر بیشتر
 • دیابت: 2 تا 4 برابر بیشتر است
 • بیماری مزمن تنفسی: 2 تا 5 برابر بیشتر

اگر در حال حاضر پروتزهایی برای جایگزینی دندان های از دست رفته خود دارید، می توانید به راحتی به سیستم ایمپلنت دندان کامل دهان بروید که سبک زندگی شما را بهبود می بخشد، اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد و بلافاصله کیفیت زندگی شما را بهبود می بخشد. ایمپلنت‌های دندان دائمی هستند و مانند دندان‌های واقعی به نظر می‌رسند و عمل می‌کنند تا بتوانید بدون سختی غذا بخورید، لبخند بزنید، صحبت کنید و زندگی کنید. با درخواست مشاوره رایگان ایمپلنت دندان، بیاموزید که چگونه ایمپلنت دندان می تواند زندگی شما را تغییر دهد و تمام دندان های از دست رفته شما را جایگزین کند.از سایت دکتر عارفی برای مشاوره و پاسخ به سوال آیا می شود همه دندان ها را ایمپلنت کرد؟ استفاده کنید.

 

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

مقالات مرتبط

بهترین برند ایمپلنت در سال 1403 + لیست برندها و مارک

بهترین برندهای ایمپلنت دندان کدام هستند؟ انتخاب بهترین نوع ایمپلنت دندان در ایران به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. در کل، بهترین ایمپلنت دندان و برترین برندهای ساخت کدام کشور هستند؟ با توجه به گستردگی و تنوع زیاد سیستم‌های ایمپلنتی که امروزه در بازار وجود دارد، این سوال مطرح می‌شود که کدام ایمپلنت مناسب‌تر است؟ برای

درمان دندان با لیزر در دندانپزشکی در سال 1403 +جزئیات

اگرچه ممکن است فکر کنید استفاده از لیزر در دندانپزشکی یک پدیده نو و مدرن است، اما در واقع استفاده از لیزر برای درمان‌ها و تسهیلات دندانپزشکی تاریخچه‌ای نسبتاً طولانی دارد. استفاده از لیزر در دندانپزشکی به شکل مدرن و کنونی حدود ۳۰ سال است. در این مقاله، قصد داریم به شما درباره ۱۸ کاربرد

تفاوت لمینت ایمکس و زیرکونیا (زیرکونیوم)

لمینت ایمکس در مطلب زیر توضیح می‌دهیم که لمینت ایمکس چیست، در مورد انواع لمینت و مزایای لمینت سرامیکی ایمکس صحبت خواهیم کرد. سپس تفاوت آن با زیرکونیا و لومینیرز را بیان می‌کنیم  به نظر شما ویتامین های ضروری برای دهان و دندان چیست؟ متد ایمکس (eMax) چیست؟ یکی از درمان‌های جدیدی که در دندانپزشکی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
تیم پشتیبانی مجموعه تخصصی دکتر وحید عارفی برای پاسخ به تمامی سوالات شما حاضر است
👋 سلام چطور میتونم کمکتون کنم
پیمایش به بالا