بررسی تفاوت ایمپلنت معمولی و ایمپلنت فوری

برچسب‌ها:

بررسی تفاوت ایمپلنت معمولی و ایمپلنت فوری

قبل از طرح مسئله تفاوت ایمپلنت معمولی و ایمپلنت فوری باید به این نکته توجه کرد که چرا باوجودی که گزینه‌های جایگزینی متفاوتی وجود دارد، این روش بسیار موردپسند بیماران است و دلیل محبوبیت این روش چیست و چرا این روش نسبت به گزینه‌هایی مانند بریج دندان ارجیحت دارد. ایمپلنت‌ها بسیار بادوام و ایمن هستند و آن‌ها را به طولانی‌ترین گزینه جایگزین تبدیل می‌کند. روش های انجام ایمپلنت فوری ومزایا کاشت ایمپلنت فوری و معایب کاشت ایمپلنت فوری و اینکه چه کسانی می‌توانند ایمپلنت فوری انجام دهند و در مرحله آخر روشن شدن این نکته که کدام نوع درمان برای افراد بهتر است :ایمپلنت فوری یا معمولی ومراحل ایمپلنت فوری دندان  همگی در تصمیم‌گیری  بیمار برای انتخاب این شیوه درمانی مؤثر است.

بررسی تفاوت ایمپلنت معمولی و ایمپلنت فوری
بررسی تفاوت ایمپلنت معمولی و ایمپلنت فوری

 

در این مقاله به بررسی دو نوع ایمپلنت دندان یعنی ایمپلنت معمولی و فوری می‌پردازیم. شما در این مقاله در مورد هرکدام یکی از این روش‌ها مطالبی را بیان خواهیم کرد و هرکدام یک از این روش‌ها را تشریح خواهیم کرد که هر یک از این روش‌ها چیست، تفاوت‌ ایمپلنت معمولی و ایمپلنت فوری چیست و چرا انتخاب ایمپلنت فوری دندان می‌تواند بهترین تصمیمی باشد که می‌توانید برای جایگزینی دندان ازدست‌رفته یا آسیب‌دیده بگیرید.

ایمپلنت‌های دندانی به دلایل مختلف گزینه‌ای عالی برای جایگزینی دندان یا دندان هستند. یکی از دلایل دوام آن‌هاست. برخلاف سایر گزینه‌های جایگزین، ایمپلنت‌ها می‌توانند به بیمار اجازه دهند تا مانند قبل از کشیدن دندان یا دندان‌ها، گاز بگیرد و بجود. ایمپلنت‌ها ازنظر زیبایی نیز مطلوب‌تر هستند. ایمپلنت به دلیل ساختار طبعی که دارد باعث اعتمادبه‌نفس در بیماران می‌شود و بیمار را تشویق می‌کند تا با اعتمادبه‌نفس لبخند بزند.

ایمپلنت‌ها همچنین عملکرد بسیار مهمی در سلامت دهان و دندان دارند. زمانی که دندان یا دندان‌های ازدست‌رفته باشد و شکافی وجود داشته باشد. این می‌تواند جویدن را دشوارتر کند و تمیز نگه‌داشتن دندان‌ها و لثه‌ها را بسیار دشوارتر کند.

به همین دلیل، دندان‌ها و لثه‌ها ممکن است دچار پوسیدگی و عفونت شوند. بدون دندان، استخوان فک ممکن است شروع به تحلیل رفتن کند. این می‌تواند بر عملکرد و ظاهر فک بیمار تأثیر بگذارد. در ادامه‌ی بررسی تفاوت ایمپلنت معمولی و ایمپلنت فوری به توضیح جداگانه هرکدام از ایمپلنت‌ها اشاره می‌کنیم.

ایمپلنت معمولی چیست؟

 

ایمپلنت معمولی چیست؟
ایمپلنت معمولی چیست؟

 

ایمپلنت معمولی روشی است که ایمپلنت مدت زیادی پس از کشیدن دندان گذاشته می‌شود. این شامل شیوه دندان‌پزشک یا متخصص است که یک‌ دندان را می‌کشد و به استخوان اجازه می‌دهد تا 3-4 ماه قبل از کاشت ایمپلنت ترمیم شود. علت این تأخیر این است که استخوان قبل از کاشت ایمپلنت به‌طور کامل بهبود یابد. در این شرایط، بیمار ماه‌ها منتظر می‌ماند تا محل کشیدن دندان بهبود یابد. این زمان حدوداً 4 ماه است و این مسئله بهبودی کامل و انتظار تفاوت ایمپلنت معمولی و ایمپلنت فوری است.

ایمپلنت فوری چیست؟

ایمپلنت فوری زمانی است که جراح دندان، ایمپلنت را در همان روز کشیدن دندان قرار دهد. پزشک متخصص در همان جلسه دندان آسیب‌دیده را خارج می‌کند و ایمپلنت را دردهان خود قرار می‌دهد.

دلایلی که چرا باید ایمپلنت‌های دندانی فوری را انتخاب کنید دلایل مختلفی وجود دارد که چرا باید به‌جای ایمپلنت معمولی، ایمپلنت فوری را در نظر بگیرید.

موارد زیر برخی از مزایای بی‌شمار ایمپلنت فوری است:

ایمپلنت فوری باعث صرفه‌جویی در زمان می‌شود.

برخلاف مواردی که ایمپلنت‌های دندانی معمولی انجام می‌شود، ایمپلنت‌های فوری نیازی به دوره بهبودی طولانی قبل از کاشت ایمپلنت ندارند. این‌یکی از اساسی‌ترین تفاوت ایمپلنت معمولی و ایمپلنت فوری است.

هنگامی‌که شما یک عمل فوری ایمپلنت انجام می‌دهید، دندان خود را کشیده و ایمپلنت را در همان روز قرار می‌دهید. این ترتیب تعداد عمل‌ها و مدت‌زمانی را که باید برای ترمیم نهایی دندان یا دندان آسیب‌دیده خود منتظر بمانید به میزان قابل‌توجهی کاهش می‌دهد.

 

ایمپلنت فوری چیست؟
ایمپلنت فوری چیست؟

ایمپلنت فوری مقرون‌به‌صرفه است.

ازآنجایی‌که ایمپلنت فوری و قرار دادن دندان در همان روز امکان‌پذیر می‌کند، شما به‌عنوان بیمار مجبور نیستید برای یک سری عمل‌های جداگانه هزینه‌ای بپردازید.

برخلاف ایمپلنت‌های معمولی که نیاز به چندین جراحی پرهزینه دارند، ایمپلنت‌های فوری نیاز به چندین جراحی را کاهش می‌دهند و در زمان و هزینه شما صرفه‌جویی می‌کنند. این نکته بسیار مهم در تفاوت ایمپلنت معمولی و ایمپلنت فوری است.

بیماران ناراحتی و درد کمتری را تجربه می‌کنند.

ایمپلنت‌های فوری نسبت به ایمپلنت‌های معمولی تهاجم کمتری دارند. جراحی ایمپلنت فوری شامل عمل و آسیب کمتری به لثه و استخوان بیمار می‌شود. از سوی دیگر، ایمپلنت‌های معمولی شامل جراحی‌های متوالی تهاجمی است.

ازآنجایی‌که ایمپلنت‌های فوری کمتر تهاجمی هستند، بیماران تحت عمل جراحی کمتری قرار می‌گیرند، یعنی درد و ناراحتی کمتری در مقایسه با ایمپلنت معمولی. این تفاوت ایمپلنت معمولی و ایمپلنت فوری برای بیمارانی که حساس هستند بسیار مهم است.

 

زیبایی‌شناسی
زیبایی‌شناسی

زیبایی‌شناسی

در مواردی که عمل ایمپلنت در ناحیه لبخند زیبایی هست، ایمپلنت‌های فوری از شکل طبیعی استخوان و بافت نرم حمایت می‌کنند و درنتیجه فرم طبیعی دندان را حفظ می‌کنند. این اغلب منجر به سازگاری بهتر بافت نرم با تاج جدید می‌شود. این انطباق برای حس زیبایی و ایجاد اعتمادبه‌نفس ایده آل و حیاتی است. این نکته در تفاوت ایمپلنت معمولی و ایمپلنت فوری بسیار نکته‌ی مهمی است.

از طرفی به دلایل زیر ایمپلنت فوری توصیه نمی‌شود.

اگر بیمار عفونت فعال داشته باشد، کاندیدای ایمپلنت فوری دندان نیست. این مسئله تشخیص عفونت در بیمار بسیار نکته مهمی در تفاوت ایمپلنت معمولی و ایمپلنت فوری است..

افرادی که کیست فعال در آن‌ها تشخیص داده‌شده است امکان کاشت ایمپلنت فوری ندارند.

بیماران مبتلابه دیابت اصلاً گزینه‌های مناسب برای کاشت ایمپلنت فوری نیستند. این نکته نیز از تفاوت ایمپلنت معمولی و ایمپلنت فوری است.

دکتر وحید عارفی

متخصص جراحی‌های ایمپلنت، لثه و لیزرتراپی

دکتر وحید عارفی جراح و متخصص بیماری‌های لثه باسابقه 20 سال در رشته ایمپلنت، فوق تخصص لیزر و جراحی‌های لیزری در دندان‌پزشکی، عضو AAP آمریکا است. دوره دکترای دندان‌پزشکی عمومی در سال‌های 1993-1987 و تخصص در رشته پریودنتولوژی را از سال 1993-1996 گذرانده است و به مدت 2 سال هم در بخش تخصصی بیماری‌های لثه دانشکده دندان‌پزشکی دانشگاه تهران مشغول بوده است. وی از اعضای اولیه آکادمی پریودنتولوژی ایران در 15 سال گذشته و همچنین از اعضای آکادمی پریودنتولوژی آمریکا است.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

مقالات مرتبط

بهترین برند ایمپلنت در سال 1403 + لیست برندها و مارک

بهترین برندهای ایمپلنت دندان کدام هستند؟ انتخاب بهترین نوع ایمپلنت دندان در ایران به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. در کل، بهترین ایمپلنت دندان و برترین برندهای ساخت کدام کشور هستند؟ با توجه به گستردگی و تنوع زیاد سیستم‌های ایمپلنتی که امروزه در بازار وجود دارد، این سوال مطرح می‌شود که کدام ایمپلنت مناسب‌تر است؟ برای

درمان دندان با لیزر در دندانپزشکی در سال 1403 +جزئیات

اگرچه ممکن است فکر کنید استفاده از لیزر در دندانپزشکی یک پدیده نو و مدرن است، اما در واقع استفاده از لیزر برای درمان‌ها و تسهیلات دندانپزشکی تاریخچه‌ای نسبتاً طولانی دارد. استفاده از لیزر در دندانپزشکی به شکل مدرن و کنونی حدود ۳۰ سال است. در این مقاله، قصد داریم به شما درباره ۱۸ کاربرد

تفاوت لمینت ایمکس و زیرکونیا (زیرکونیوم)

لمینت ایمکس در مطلب زیر توضیح می‌دهیم که لمینت ایمکس چیست، در مورد انواع لمینت و مزایای لمینت سرامیکی ایمکس صحبت خواهیم کرد. سپس تفاوت آن با زیرکونیا و لومینیرز را بیان می‌کنیم  به نظر شما ویتامین های ضروری برای دهان و دندان چیست؟ متد ایمکس (eMax) چیست؟ یکی از درمان‌های جدیدی که در دندانپزشکی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
تیم پشتیبانی مجموعه تخصصی دکتر وحید عارفی برای پاسخ به تمامی سوالات شما حاضر است
👋 سلام چطور میتونم کمکتون کنم
پیمایش به بالا