بررسی مزایای ایمپلنت دندانی

برچسب‌ها:

مزایای ایمپلنت دندانی

اگر دندان‌های خود را به هر علتی از دست داده‌اید روش‌های مختلفی برای جایگزینی دندان از دست رفته وجود دارد. در این مقاله قرار است مزایای ایمپلنت دندانی نسبت به سایر روش‌ها اشاره می‌کنیم. ایمپلنت‌های دندانی بیشترین مزیت را نسبت به سایر روش‌ها دارد. این روش تقریباً جزو مؤثرترین انتخاب برای جایگزینی دندان از دست داده است.

ایمپلنت یک روشی است که کل ساختار دندان را تقلید می‌کند. فناوری ایمپلنت دندان به دلیل مزایایی که نسبت به درمان‌های قبلی دارد، به بهترین راه حل جایگزینی دندان تبدیل شده است. و با نوآوری‌های مدرن در دندانپزشکی، اکثر بیماران می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.

 

بررسی مزایای ایمپلنت دندانی
بررسی مزایای ایمپلنت دندانی

 

 

اگر به ایمپلنت‌های دندانی برای جایگزینی دندان یا دندان‌های از دست رفته فکر می‌کنید، این احتمال وجود دارد که سؤالاتی برای شما پیش بیاید. آیا آن‌ها بهترین گزینه برای شما هستند؟ آیا ایمپلنت دندان گران است؟ آیا شما کاندیدای مناسبی هستید؟ آیا ایمپلنت‌های دندانی شما طبیعی به نظر می‌رسند؟مزایای ایمپلنت دندانی چیست؟

برای کمک به پاسخ به این سؤالات و دادن اطلاعات بیشتر به شما، فهرستی از هشت مزیت برتر ایمپلنت دندانی نسبت به سایر روش‌ها را معرفی کرده‌ایم:

ایمپلنت‌های دندانی از نظر ظاهر دقیقاً مانند دندان‌های طبیعی است.

از دست دادن دندان و/یا قراردادن دندان مصنوعی می‌تواند بر اعتماد به نفس افراد تأثیر بگذارد. کسانی که از پروتز استفاده می‌کنند اغلب نگران حرکت دندان مصنوعی خود در هنگام صحبت یا خندیدن هستند. با ایمپلنت‌های دندانی شما نگران این گونه مسائل دیگر نیستید و‌ می‌توانید با اعتماد به نفس کامل در جلسات و کنفرانس‌ها سخنرانی کنید و در جمع دوستانه و خانوادگی لبخند بزنید

هنگامی که ایمپلت انجام می‌دهید تشخیص تفاوت بین ایمپلنت دندان و دندان‌های طبیعی شما دشوار خواهد بود. ایمپلنت دندان نه تنها ظاهری طبیعی دارد، بلکه به دلیل اینکه روش قرار گیری محکمی که در فک شما متصل می‌شود، عملکرد آن مانند دندان‌های طبیعی شما است. این یکی از مهم‌ترین مزایای ایمپلنت دندانی است.

عملکرد طبیعی دندان مانند جویدن، غذا خوردن

 

مزایای ایمپلنت دندانی
مزایای ایمپلنت دندانی

 

یکی از مزایای قابل توجه ایمپلنت‌های دندانی نسبت به سایر گزینه‌های جایگزینی دندان، مانند پروتز و بریج، این است که ایمپلنت تا 85 درصد از نیروی دندان طبیعی را جایگزین می‌کند. در نتیجه، بیماران می‌توانند به خوردن غذاهای مورد علاقه خود ادامه دهند، خواه یک سیب ترد، یک استیک جویدنی یا ذرت روی بلال باشد یا غذای معمولی و روتین. فقط به یاد داشته باشید که تاج دندان ایمپلنت شده می‌تواند مانند دندان‌های طبیعی با خرد کردن تکه‌های یخ یا شیرینی‌های سفت آسیب ببیند – بنابراین فکر نکنید که ایمپلنت شما غیرقابل تخریب است. این نکته به دلیل اینکه بر عملکرد صحیح دستگاه گوارش تأثیر می‌گذارد یک نکته برجسته در مزایای ایمپلنت دندانی است.

مراقبت از ایمپلنت آسان است

برای ماندگاری ایمپلنت دندان برای سال‌های طولانی، باید به همان روشی که از دندان‌های طبیعی خود مراقبت می‌کنید، از آن مراقبت کنید. این امر مستلزم یک روال منظم بهداشت دهان و دندان با مسواک زدن و نخ دندان کشیدن دو بار در روز، همراه با معاینات منظم دندانپزشکی توسط دندانپزشک است.این نکته یکی از مزایای ایمپلنت دندانی است.

ماندگاری ایمپلنت‌های دندانی

اگر به هزینه‌های ایمپلنت‌های دندانی در مقایسه با هزینه‌های سایر ترمیم‌هایی که ممکن است به طور منظم نیاز به تعویض داشته باشند، نگاه کنید، این روش به‌طور شگفت‌انگیزی مقرون به صرفه است. اگر از ایمپلنت دندانی خود مراقبت کنید، می‌تواند 20 سال یا بیشتر دوام بیاورد. در برخی موارد، ایمپلنت دندان می‌تواند مادام‌العمر دوام بیاورد. این جزو مزایای ایمپلنت دندانی است.

ایمپلنت‌های دندانی از تحلیل استخوان جلوگیری می‌کنند

از دست دادن استخوان در فک زمانی رخ می‌دهد که هیچ ریشه دندان (یا ایمپلنت) وجود نداشته باشد که استخوان فک را تحریک کند. در جایی که دندان وجود ندارد، استخوان فک در فضای خالی به دلیل عدم تحریک خراب می‌شود. اگر در سال اول از دست دادن دندان هیچ ایمپلنتی قرار نگیرد، آن ناحیه استخوان 25 درصد حجم خود را از دست می‌دهد و از دست دادن استخوان در طول سال‌ها ادامه می‌یابد.

پروتزهای مصنوعی حتی می‌توانند از دست دادن استخوان را تسریع کنند زیرا اغلب شل می‌شوند و به تدریج آن را از بین می‌برند. از آنجایی که ایمپلنت جایگزین ریشه و همچنین دندان می‌شود و جویدن به حالت عادی باز می‌گردد، تحریک لازم برای رشد طبیعی استخوان را فراهم می‌کند. این نکته به دلیل تأثیری که در سلامت دهان و دندان دارد جزو مزایای ایمپلنت دندانی است.

 

ایمپلنت‌های دندانی از تحلیل استخوان جلوگیری می‌کنند
ایمپلنت‌های دندانی از تحلیل استخوان جلوگیری می‌کنند

ایمپلنت‌های دندانی دندان‌های مجاور را ثابت نگه می‌دارند

شکاف دندان از دست رفته می‌تواند باعث شود که دندان‌های مجاور به صورت کج به سمت شکاف جابجا شوند. این کار دندان‌های شما را از حالت طبیعی خارج می‌کند و می‌تواند روی گاز گرفتن، توانایی جویدن و ظاهر شما تأثیر بگذارد. ایمپلنت‌های دندانی می‌توانند به شما کمک کنند تا از بیماری لثه خلاص شوید شکاف دندان از دست رفته می‌تواند به عنوان یک محلی برای غذا و باکتری عمل کند و منجر به بیماری لثه شود. نقش و مزایای ایمپلنت دندانی بسیار مهم است.

ایمپلنت‌های دندانی می‌توانند از افتادگی صورت و پیری زودرس جلوگیری کنند

افتادگی صورت می‌تواند یک اثر ناخواسته از دست دادن استخوان ناشی از از دست دادن دندان باشد. اینجاست که یک سوم پایینی صورت شروع به جمع شدن می‌کند و به تدریج فاصله بین نوک بینی و چانه بسته می‌شود. تغییرات می‌تواند شامل چین و چروک‌های بیش از حد اطراف دهان، نازک شدن لب‌ها و چانه نوک تیزتر باشد که باعث می‌شود فرد بسیار مسن‌تر از سن واقعی خود به نظر برسد. این نکته مهم که بر روی زیبایی صورت تأثیر می‌گذارد جزو مزایای ایمپلنت دندانی است.

طرز صحیح ادا کردن کلمات

برخی از گزینه‌های جایگزینی دندان، مانند دندان مصنوعی، می‌توانند بر توانایی شما در تلفظ صحیح کلمات تأثیر بگذارند. از دست دادن دندان‌ها نیز می‌تواند گفتار شما را تغییر دهد. از آنجایی که ایمپلنت‌های دندانی مانند دندان‌های طبیعی عمل می‌کنند، گفتار شما به راحتی و به صورت طبیعی است.این نکتهئمهم یکی از مزایای ایمپلنت دندانی می باشد.

دکتر وحید عارفی

متخصص جراحی‌های ایمپلنت، لثه و لیزرتراپی

دکتر وحید عارفی جراح و متخصص بیماری‌های لثه با سابقه 20 سال در رشته ایمپلنت، فوق تخصص لیزر و جراحی‌های لیزری در دندان‌پزشکی، عضو AAP آمریکا است. وی از اعضای اولیه آکادمی پریودنتولوژی ایران در 15 سال گذشته و همچنین از اعضای آکادمی پریودنتولوژی آمریکا است. پس از پیشرفت روش‌های لیزری در دندان‌پزشکی عمومی و جراحی‌های لثه و دیگر مداواهای دهان، فک و صورت به‌وسیله لیزرتراپی، دوره فلوشیپ لیزر را در آلمان گذرانده است.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

مقالات مرتبط

بهترین برند ایمپلنت در سال 1403 + لیست برندها و مارک

بهترین برندهای ایمپلنت دندان کدام هستند؟ انتخاب بهترین نوع ایمپلنت دندان در ایران به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. در کل، بهترین ایمپلنت دندان و برترین برندهای ساخت کدام کشور هستند؟ با توجه به گستردگی و تنوع زیاد سیستم‌های ایمپلنتی که امروزه در بازار وجود دارد، این سوال مطرح می‌شود که کدام ایمپلنت مناسب‌تر است؟ برای

درمان دندان با لیزر در دندانپزشکی در سال 1403 +جزئیات

اگرچه ممکن است فکر کنید استفاده از لیزر در دندانپزشکی یک پدیده نو و مدرن است، اما در واقع استفاده از لیزر برای درمان‌ها و تسهیلات دندانپزشکی تاریخچه‌ای نسبتاً طولانی دارد. استفاده از لیزر در دندانپزشکی به شکل مدرن و کنونی حدود ۳۰ سال است. در این مقاله، قصد داریم به شما درباره ۱۸ کاربرد

تفاوت لمینت ایمکس و زیرکونیا (زیرکونیوم)

لمینت ایمکس در مطلب زیر توضیح می‌دهیم که لمینت ایمکس چیست، در مورد انواع لمینت و مزایای لمینت سرامیکی ایمکس صحبت خواهیم کرد. سپس تفاوت آن با زیرکونیا و لومینیرز را بیان می‌کنیم  به نظر شما ویتامین های ضروری برای دهان و دندان چیست؟ متد ایمکس (eMax) چیست؟ یکی از درمان‌های جدیدی که در دندانپزشکی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
تیم پشتیبانی مجموعه تخصصی دکتر وحید عارفی برای پاسخ به تمامی سوالات شما حاضر است
👋 سلام چطور میتونم کمکتون کنم
پیمایش به بالا