ایمپلنت دندان چقدر طول می کشد؟

برچسب‌ها:

ایمپلنت دندان چقدر طول می کشد؟

اگر نیاز به جایگزینی دندان های از دست رفته یا آسیب دیده دارید، ایمپلنت های دندانی یک گزینه درمانی محبوب هستند. آنها می توانند به شما کمک کنند تا لبخندی طبیعی داشته باشید، چهره لبخن شما را بهبود بخشند و حس جدیدی از اعتماد به نفس به شما بدهند. اگر دندان‌های از دست رفته یا آسیب دیده‌ای دارید که می‌خواهید آن‌ها را اصلاح کنید، ایمپلنت دندان می‌تواند یک راه‌حل عالی باشد. اما ممکن است از خود بپرسید که آیا آنها دائمی هستند؟ ماندگاری ایمپلنت های دندانی واقعا چقدر است؟

ایمپلنت دندان چقدر طول می کشد
ایمپلنت دندان چقدر طول می کشد

ایمپلنت های دندانی به عنوان راه حلی دائمی برای از دست دادن دندان طراحی شده اند و می توانند بین 20 تا 30 سال دوام بیاورند. با این حال، طول عمر آنها کاملاً به میزان مراقبت از دندان ها و بهداشت دهان و دندان بستگی دارد. در این مطلب به موضوع ایمپلنت دندان چقدر طول می کشد، می پردازیم.

ایمپلنت دندان

ایمپلنت های دندانی از یک “ریشه” تیتانیوم تشکیل شده اند که در استخوان فک شما تعبیه شده است تا قسمت ریشه دندان طبیعی را تکرار کند. یک تاج دندانی سرامیکی در بالای ایمپلنت قرار می گیرد تا جایگزین خود دندان شود. برای اطمینان از عملکرد و طول عمر آنها باید مانند یک دندان طبیعی از آنها مراقبت شود، که به معنای تمیز کردن روزانه و نخ دندان کشیدن و مراجعه منظم به دندانپزشک و بهداشت است.

ایمپلنت دندان
ایمپلنت دندان

تاریخچه ایمپلنت دندانی و ایمپلنت دندان چقدر طول می کشد

ایمپلنت های دندانی هزاران سال است که برای جایگزینی دندان های از دست رفته استفاده می شوند. در حفاری‌های باستان‌شناسی در سراسر جهان، موادی مانند صدف، جواهرات و دندان‌های حیوانات در جمجمه‌ها به عنوان جایگزینی برای دندان‌های از دست رفته کشف شده‌اند. در سال 1931 در حین حفاری ویرانه های مایاها در هندوراس، دکتر و خانم ویلسون پوپنو فکی را کشف کردند که سه پوسته در آن جاسازی شده بود

که به شکل دندان تراشیده شده بود. آنها متوجه شدند که استخوان احاطه کننده ایمپلنت شروع به بازسازی کرده و با پوسته ها ترکیب شده و پایه محکمی برای “دندان” جدید ایجاد کرده است.

ایمپلنت دندان چقدر طول می کشد: ایمپلنت های مدرن

ایمپلنت های دندانی مدرن که با تیتانیوم و سرامیک ساخته شده اند، پایداری بیشتری دارند و به شما این امکان را می دهند که از دندان های خود به طور معمول استفاده کنید. آنها می توانند برای اصلاح شکاف در لبخند شما استفاده شوند و آنقدر طبیعی به نظر برسند که فقط شما تفاوت را متوجه خواهید شد.

در این پست ، بررسی خواهیم کرد که چگونه طول عمر ایمپلنت های دندانی را می توان توسط عوامل مختلف تغییر داد و ایمپلنت دندان چقدر طول می کشد ، چگونه می توانید یکپارچگی ایمپلنت های دندانی خود را حفظ کنید و راه هایی را که می توانید از یک روال بهداشت دهان و دندان عالی اطمینان حاصل کنید.

چه چیزی می تواند بر طول عمر آنها تأثیر بگذارد؟

اینکه ایمپلنت دندان چقدر طول می کشد برای زمان بسته به دندانپزشک و نوع ایمپلنت دارد اما برای طول عمر ایمپلنت  همانطور که قبلاً اشاره کردیم، عمر ایمپلنت های دندانی در صورت نگهداری و مراقبت مناسب می تواند تا 30 سال باشد. مانند هر درمان دندانپزشکی، عوامل مختلفی می توانند مدت زمان ماندگاری ایمپلنت دندان را کاهش دهند، این عوامل عبارتند از:

بهداشت دهان و دندان.

انتخاب های سبک زندگی

جراحت یا آسیب

شرایط پزشکی

اینکه کدام دندان ها جایگزین می شوند و کجا در دهان می نشینند.

یک یا چند مورد از این عناصر می تواند بر مدت زمان ماندگاری ایمپلنت های دندانی تأثیر بگذارد و همچنین می تواند بر سلامت کلی دهان شما تأثیر بگذارد. همیشه بهتر است قبل از شروع درمان، همه گزینه های موجود را با دندانپزشک خود در میان بگذارید و در مورد شرایط پزشکی موجود صحبت کنید. سپس آنها می توانند ارزیابی کنند که آیا ایمپلنت های دندانی گزینه مناسبی برای شما هستند یا خیر. می توانید از دندانپزشک خود نیز بپرسید که ایمپلنت دندان چقدر طول می کشد؟ ما وب‌سیابت دکتر عارفی را برای کسب اطلاعات بیشتر معرفی می کنیم.

ایمپلنت دندان چقدر طول می کشد: سلامت بهداشت دهان و دندان

پس از کاشت ایمپلنت دندان، همچنان باید مانند دندان های طبیعی خود از آنها مراقبت کنید. برای اینکه ریشه تیتانیوم با موفقیت جوش بخورد، باید مطمئن شوید که لثه های شما سالم هستند و استخوان فک شما به اندازه کافی متراکم است. هر گونه بیماری لثه قبل از قرار دادن ایمپلنت باید درمان شود و دندانپزشک شما بررسی می کند تا مطمئن شود استخوان فک شما به اندازه کافی متراکم است تا ایمپلنت را محکم نگه دارد.

اگرچه تیتانیوم و روکش سرامیکی بالای آن در برابر پوسیدگی مقاوم هستند، دندان ها و لثه های اطراف ایمپلنت مقاوم نیستند. به همین دلیل است که بهداشت دهان و دندان بسیار خوب ضروری است.

حتی اگر ایمپلنت‌های دندانی در جای خود قرار داشته باشید، همچنان مستعد ابتلا به مشکلاتی مانند بیماری لثه خواهید بود و بنابراین باید اطمینان حاصل کنید که سطح بالایی از مراقبت از دهان را حفظ می‌کنید. بیماری لثه شایع‌ترین علت از دست دادن دندان در میان بزرگسالان است، می‌تواند باعث ناراحتی شود و همچنین می‌تواند بر سلامت جسمی کلی شما تأثیر بگذارد.

اطمینان از مسواک زدن دو بار در روز و استفاده از نخ دندان تا حد امکان به کاهش تجمع پلاک و حفظ سلامت لثه ها کمک می کند.

در اکثر موارد ریشه تیتانیوم مادام العمر باقی می ماند و معمولاً تاج سرامیکی است که نیاز به تعویض دارد. با این حال، اگر از بیماری لثه رنج می برید و ایمپلنت های دندانی را نصب کرده اید، خطر شکست ایمپلنت و رد شدن آن بیشتر است.

حتی اگر سطح بالایی از بهداشت دهان و دندان را رعایت کنید، عوامل دیگری می توانند مشکلاتی را برای سلامت دهان و دندان شما ایجاد کنند.

 ایمپلنت دندان چقدر طول می کشد: انتخاب های سبک زندگی

انتخاب های سبک زندگی مانند سیگار کشیدن زیاد و نوشیدن زیاد الکل می تواند تاثیر چشمگیری بر مدت زمان ماندگاری ایمپلنت های دندانی شما داشته باشد. بنابراین این موارد بر روی اینکه ایمپلنت دندان چقدر طول می کشد تاثیر می گذارد.

توجه به این موضوع در مراحل اولیه درمان ایمپلنت دندان بسیار مهم است. برای اینکه ایمپلنت های دندانی شما به درستی بهبود یابند، بدن شما به جریان خون کافی در ناحیه تحت درمان بستگی دارد. نیکوتین بر رگ‌های خونی، سطح اکسیژن و جریان خون تأثیر می‌گذارد و می‌تواند روند بهبودی شما را کند کند.

سیگار کشیدن همچنین منجر به شانس بیشتری برای تولید پلاک باکتریایی می شود که در صورت عدم درمان مناسب به بیماری لثه تبدیل می شود. وقتی سیگار می‌کشید، میزان اکسیژن موجود در جریان خون را کاهش می‌دهید، به این معنی که لثه‌های آلوده نمی‌توانند به درستی بهبود پیدا کنند. اگر قرار باشد قبل از بهبود کامل ایمپلنت سیگار بکشید، خطر ایجاد عفونت و طولانی شدن روند بهبودی را دارید.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

مقالات مرتبط

بهترین برند ایمپلنت در سال 1403 + لیست برندها و مارک

بهترین برندهای ایمپلنت دندان کدام هستند؟ انتخاب بهترین نوع ایمپلنت دندان در ایران به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. در کل، بهترین ایمپلنت دندان و برترین برندهای ساخت کدام کشور هستند؟ با توجه به گستردگی و تنوع زیاد سیستم‌های ایمپلنتی که امروزه در بازار وجود دارد، این سوال مطرح می‌شود که کدام ایمپلنت مناسب‌تر است؟ برای

درمان دندان با لیزر در دندانپزشکی در سال 1403 +جزئیات

اگرچه ممکن است فکر کنید استفاده از لیزر در دندانپزشکی یک پدیده نو و مدرن است، اما در واقع استفاده از لیزر برای درمان‌ها و تسهیلات دندانپزشکی تاریخچه‌ای نسبتاً طولانی دارد. استفاده از لیزر در دندانپزشکی به شکل مدرن و کنونی حدود ۳۰ سال است. در این مقاله، قصد داریم به شما درباره ۱۸ کاربرد

تفاوت لمینت ایمکس و زیرکونیا (زیرکونیوم)

لمینت ایمکس در مطلب زیر توضیح می‌دهیم که لمینت ایمکس چیست، در مورد انواع لمینت و مزایای لمینت سرامیکی ایمکس صحبت خواهیم کرد. سپس تفاوت آن با زیرکونیا و لومینیرز را بیان می‌کنیم  به نظر شما ویتامین های ضروری برای دهان و دندان چیست؟ متد ایمکس (eMax) چیست؟ یکی از درمان‌های جدیدی که در دندانپزشکی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
تیم پشتیبانی مجموعه تخصصی دکتر وحید عارفی برای پاسخ به تمامی سوالات شما حاضر است
👋 سلام چطور میتونم کمکتون کنم
پیمایش به بالا