روش های کاشت ایمپلنت فوری

برچسب‌ها:

روش های کاشت ایمپلنت فوری

در این مقاله در مورد روش های کاشت ایمپلنت فوری صحبت می شود اما قبل از ان بهتر است بدانید که اگر اخیراً دندانی را از دست داده اید، باید سریعا نسبت به جایگزینی آن اقدام کنید. یک دندان از دست رفته آسیب های زیادی به سلامتی می زند ازجمله اینکه می تواند مراحل جویدن غذا را دشوار کند. این روزها گزینه های زیادی برای جایگزینی دندان های از دست رفته وجود دارد، اما ایمپلنت های دندانی تا حد زیادی واقعی ترین و طولانی ترین راه حل هستند. اساسا، بعد از کاشت ایمپلنت های دندانی به نظر می رسد که شما اصلا دندانی را از دست نداده اید!

روش های کاشت ایمپلنت فوری
روش های کاشت ایمپلنت فوری

مزایا کاشت ایمپلنت فوری، معایب کاشت ایمپلنت فوری و در مرحله آخر روشن شدن این نکته که کدام نوع درمان برای افراد بهتر است: ایمپلنت فوری یا معمولی و تفاوت ایمپلنت فوری و ایمپلنت معمولی, و مراحل کاشت ایمپلنت فوری همگی در تصمیم‌گیری بیمار برای انتخاب این شیوه درمانی مؤثر است.

بعد از از دست دادن دندان چه اتفاقی می افتد؟

پس از اینکه دندانپزشک دندان شمارا درآورد، متوجه فضای خالی می شوید که غیرطبیعی به نظر می رسد. با این حال، از دست دادن دندان همچنین منجر به تغییراتی می شود که ممکن است مدتی طول بکشد تا متوجه شوید. بدون تحریک ریشه دندان، استخوان فک زیرین شروع به زوال می کند. از دست دادن استخوان فک می‌تواند حمایت کمتری برای دندان‌های باقی‌مانده ایجاد کند و خطر کشیدن آنها را نیز افزایش دهد. قبل از بررسی روش های کاشت ایمپلنت فوری شرایط انجام انجام ایمپلنت فوری باید در نظر گرفته شود.

شرایط انجام ایمپلنت فوری

بررسی سلامت بیمار در الویت و در ابتدایی مرحله است. در جلسه مشاوره در مورد روش ‌های کاشت ایمپلنت فوری و بررسی وضعیت دندان با استفاده از عکس رادیوگرافی و مشاهده ضخامت استخوان فک، وضعیت ریشه‌های دندان انجام می شود.

شرایط انجام ایمپلنت فوری
شرایط انجام ایمپلنت فوری

مشاوره اولیه ایمپلنت دندان

توجه به این نکته ضروری است که موفقیت هر ایمپلنت دندانی در همان روز بستگی زیادی به مهارت و تخصص جراح دندانپزشکی دارد که این عمل را انجام می‌دهد. این رویکرد برای کاشت ایمپلنت دندان به‌عنوان یک تکنیک بسیار حساس در نظر گرفته می‌شود که به یک تیم متخصص ایمپلنت دندان نیاز دارد تا به‌درستی اجرا شود.

در طول مشاوره اولیه، باید به دندان‌پزشک خود در مورد سابقه پزشکی خود و هرگونه بیماری یا بیماری موجود که ممکن است داشته باشید بگویید. این امر در تعیین اینکه کدام یک از روش های کاشت ایمپلنت فوری موثر است نقش دارد.

از طریق این تجزیه‌وتحلیل عمیق از سلامت دهان و دندان شما، دندان‌پزشک تشخیص می‌دهد که آیا شما کاندید مناسبی برای جراحی فوری ایمپلنت دندان هستید یا خیر وکدام یکی از روش های کاشت ایمپلنت فوری مناسب شما است. فقط بیماران و موارد خاصی برای درمان ایمپلنت دندان در همان روز مناسب هستند زیرا انتخاب دقیق مورد، برنامه‌ریزی درمانی مناسب و رعایت پروتکل‌های جراحی و پروتز کلید موفقیت طولانی‌مدت ایمپلنت‌های دندانی فوری است.

هنگامی‌که شما کاندید مناسبی برای ایمپلنت‌های دندانی در همان روز شناخته شدید، دندان‌پزشک شما سپس اقدام به ایجاد یک برنامه درمانی سفارشی می‌کند که مطابق با نیازها و نیازهای شما باشد.

“ایمپلنت‌های دندانی در همان روز” فقط به این معنی است که کل فرآیند برای شما فقط یک روز طول می‌کشد. اما برای گروه دندانپزشکی در پشت‌صحنه، این شامل یک فرآیند دقیق برنامه‌ریزی قبل از روز واقعی جراحی شما است که تعیین کننده روش های کاشت ایمپلنت فوری مناسب است. در مجموعه AR dental کلیه خدمات زیر نظر متخصص انجام میگیرد و شما با خیال آسوده با کیفیت ترین خدمات را در مکانی آرام دریافت می کنید.

روش های کاشت ایمپلنت فوری

روش دیجیتال

در اولین روش کاشت ایمپلنت فوری اطلاعات مختلفی از بیمار جمع آوری می شود. این اطلاعات شامل عکس‌های رادیوگرافی، فتوگرافی و قالب‌های تهیه‌شده از صورت، وضعیت دندان و دهان بیمار است بعدازآن این اطلاعات به‌صورت فایلهای دیجیتال در نرم‌افزار خاصی قرارگرفته و تمامی کار طراحی قالب به‌صورت دیجیتال انجام می‌شود وقتی کار با نرم‌افزار باشد بهترین حالت ممکنه است و پایه ایمپلنت، قطر و ارتفاع طراحی می‌شود. بعد از آن مراحل ساخت پروتز و تولید قطعات موردنیاز برای کاشت ایمپلنت فوری اما ده می‌شود.

درروش کاشت ایمپلنت فوری Surgical guide مکان قرارگیری ایمپلنت‌ها را نشان می‌دهد و دکتر بر اساس این اطلاعات ایمپلنت‌های تهیه‌شده را در جای خود قرار می‌دهد. بعد از قرار دادن پایه‌های ایمپلنت دندان‌پزشک پروتز را بر روی ایمپلنت‌ها نصب می‌کند. شما می‌توانید از دکتر وحید عارفی با بیش از 20 سال سابقه بخصوص در زمینه ایمپلنت و لیزر و جراحی‌های لیزری بهترین خدمات را دریافت نمایید. این روش یکی از ایده ال ترین روش های کاشت ایمپلنت فوری دندان است.

روش نیمه دیجیتال

در طول فرایند کاشت ایمپلنت فوری دندان انجام تمامی مراحل با روش دیجیتال امکان‌پذیر نیست. به همین دلیل بخشی از این فرایند توسط دستیاران به‌صورت دستی انجام می‌شود.

 روش غیر دیجیتال ایمپلنت فوری

با توجه به پیچیدگی کاشت ایمپلنت فوری ممکن است امکان انجام کار به‌صورت دیجیتال و نیمه دیجیتال نباشد. در این صورت تمامی مراحل کاشت ایمپلنت فوری به‌صورت دستی و توسط دستیاران انجام می‌شود. توجه داشته باشید که روش های کاشت ایمپلنت فوری که دذ بالا ذکر شد در روز مشاوره و بررسی وضعیت اولیه توسط دکتر به بیمار اعلام می شود.

دکتر وحید عارفی جراح و متخصص بیماری‌های لثه با سابقه 20 سال در رشته ایمپلنت، فوق تخصص لیزر و جراحی‌های لیزری در دندان‌پزشکی، عضو AAP آمریکا است. دوره دکترای دندان‌پزشکی عمومی در سال‌های 1993-1987 و تخصص در رشته پریودنتولوژی را از سال 1993-1996 گذرانده است و به مدت 2 سال هم در بخش تخصصی بیماری‌های لثه دانشکده دندان‌پزشکی دانشگاه تهران مشغول بوده است. وی از اعضای اولیه آکادمی پریودنتولوژی ایران در 15 سال گذشته و همچنین از اعضای آکادمی پریودنتولوژی آمریکا است. پس از پیشرفت روش‌های لیزری در دندان‌پزشکی عمومی و جراحی‌های لثه و دیگر مداواهای دهان، فک و صورت بوسیله لیزرتراپی، دوره فلوشیپ لیزر را در آلمان گذرانده است. دوره اولیه جراحی‌های ایمپلنت را نزد پرفسور برانمارک و هرتل در سال 1372 (1993 میلادی) فراگرفته و بدنبال آن مدارک متعددی در ارتباط با ایمپلنت و جراحی‌های پیشرفته استخوانی در داخل و خارج از کشور اخذ نموده است.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

مقالات مرتبط

بررسی عوارض ایمپلنت دندان

مقدمه در این مقاله در مورد عوارض ایمپلنت دندان صحبت می‌شود اما قبل از آن در مورد ماهیت کاشت ایمپلنت مطالبی آورده می‌شود. جراحی ایمپلنت دندان روشی است که ریشه‌های دندان را با پایه‌های فلزی و پیچ مانند جایگزین می‌کند و دندان‌های آسیب‌دیده یا ازدست‌رفته را با دندان‌های مصنوعی جایگزین می‌کند که بسیار شبیه به

بررسی عوارض کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان چیست؟ قرارِ است در مورد عوارض کامپوزیت دندان اشاره‌کنیم؛ اما قبل بررسی موضوع اصلی مقاله بهتر است کمی بیشتر در مورد این روش درمانی بدانیم. امروزه دندان‌پزشکان و بیماران در مورد موادی که برای ترمیم دندان‌های شکسته یا پوسیده استفاده می‌شوند، انتخاب‌های مختلفی دارند. اگر به دنبال پرکننده‌ای با ظاهر طبیعی‌تر هستید، پرکننده

عمر کامپوزیت دندان چقدر است

بررسی عوامل مؤثر بر عمر کامپوزیت دندان

موضوع این مقاله در مورد عمر کامپوزیت دندان است اما قبل از آن در مورد ماهیت کامپوزیت دندان و مراحل انجام کامپوزیت دندان صحبت می‌شود. امروزه دنیای زیبایی به‌قدری گسترده است که نمی‌توان مانند گذشته چارچوب خاصی برای آن تعریف کرد، زیرا سلیقه‌ها و تعریف زیبایی کاملاً متفاوت است، اما همچنان یک نکته برجسته دارد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WeCreativez WhatsApp Support
تیم پشتیبانی مجموعه تخصصی دکتر وحید عارفی برای پاسخ به تمامی سوالات شما حاضر است
👋 سلام چطور میتونم کمکتون کنم
به بالا بروید