مراحل ایمپلنت دندان جلو

برچسب‌ها:

Front tooth implant steps

ایمپلنت دندان جلویی دقیقاً مانند یک دندان واقعی به نظر می رسد زیرا به گونه ای طراحی شده است که مانند یک دندان طبیعی از لثه شما بیرون بیاید. در نتیجه، تشخیص اینکه این دندان اصلی شما نیست، بسیار سخت است، اگرچه ممکن است کمی بهتر از دندان واقعی به نظر برسد، مخصوصاً هنگام جایگزینی دندان‌های پوسیده یا عفونی.در این مطلب به بررسی مراحل ایمپلنت دندان جلو می پردازیم.

در مرکز ایمپلنت دندان دکتر عارفی، مراحل ایمپلنت دندان جلو از قبل برنامه ریزی شده است، عمل جراحی واقعی برای کاشت ایمپلنت دندان جلو بسیار سریع است. دکتر عارفی دندان موقت را در همان روز قرار می دهد و در صورت نیاز آنتی بیوتیک تجویز می کند. پس از بهبودی کامل، دندان دائمی جلویی جدید شما ساخته و نصب می شود.

ایمپلنت دندان جلو

ایمپلنت دندان جلویی دکتر عارفی لبخند زیبا متکی به داشتن دندان های جلویی منظم و سالم را به شما تحویل می دهد، متأسفانه از دست دادن دندان جلویی بسیار رایج است و همچنین ناراحت کننده است. دندان‌های جلویی در برابر آسیب‌هایی که می‌توانند در حین فعالیت‌های ورزشی یا برخی از اشکال دیگر تروما ایجاد شوند، آسیب‌پذیر هستند.

مراحل ایمپلنت دندان جلو
مراحل ایمپلنت دندان جلو

همچنین ممکن است به دلیل عفونت یا پوسیدگی قابل توجه یا زمانی که دندان ها تحت تأثیر بیماری پیشرفته پریودنتال قرار می گیرند، نیاز به کشیدن داشته باشند. گاهی اوقات دندان های جلو به طور مادرزادی از دست رفته اند، به این معنی که با بقیه دندان های طبیعی شما در استخوان فک رشد نکرده اند. پس با گذراندن مراحل ایمپلنت دندان جلو می توان به راحتی لبخند زیبایی داشت.

در حالی که امکان دریافت بریج دندان یا پروتز یک دندان وجود دارد، اما این راه حل‌ها دور از ذهن هستند. کاشت دندان جلویی یک روش درمانی قابل پیش بینی است که با برنامه ریزی و مراقبت مناسب می تواند یک نتیجه عالی در درازمدت برای بیمارانی که با این وضعیت ناخوشایند مواجه می شوند فراهم کند.

مراحل ایمپلنت دندان جلو: چرا دندان جلوی ایمپلنت دندان را انتخاب کنیم؟

جایگزین ایمپلنت دندان جلو یا پروتز یک دندانی است که به آن فلیپر می گویند و تنها یک راه حل موقت یا یک پل دندانی است. فلیپر دندانی یک دندان مصنوعی تکی است که به صفحه اکریلیک متصل شده و قابل جابجایی است.

اگرچه شکاف را پنهان می کند، اما برای گاز گرفتن آسان غذا مناسب نیست زیرا فاقد استحکام کافی است. باله دندان می تواند به راحتی حرکت کند و یک پروتز بسیار ابتدایی است، به همین دلیل است که معمولاً به طور موقت استفاده می شود.

این دندان ها باید آسیاب شده و شکل داده شوند تا بتوانند با روکش های دندانی پوشانده شوند، بدون اینکه به نظر حجیم و غیر طبیعی به نظر برسند. روکش ها از دندان جایگزین که پونتیک نامیده می شود و مستقیماً روی لثه قرار می گیرد، حمایت می کنند. اگرچه یک بریج با طراحی خوب از نظر زیبایی ظاهری دلپذیر است و قدرت جویدن کافی را بازیابی می کند، تغییر شکل دندان هایی که ممکن است کاملا سالم و قوی باشند نامطلوب است. برداشتن هر گونه ساختار دندان سالم خطر عفونت و پوسیدگی این دندان ها را در آینده افزایش می دهد.

مراحل ایمپلنت دندان جلو: چه کسانی برای ایمپلنت دندان جلویی مناسب هستند؟

ایمپلنت های دندان جلویی برای اکثر بیماران مناسب است، اگرچه دندان ها و فک های شما باید رشد و تکامل خود را به پایان رسانده باشند. کودکانی که دندان های جلویی بزرگسالان را به دلیل ضربه از دست می دهند یا به طور مادرزادی دندان های از دست رفته دارند، باید تا سن هجده سالگی یا کمی بالاتر صبر کنند.

دندانپزشک ایمپلنت دندانی در دکتر عارفی، باید دندان‌ها و فک‌های بیمار را را از نزدیک بررسی کند تا از رشد کامل قبل از کاشت ایمپلنت دندان اطمینان حاصل کند.

در این بین پروتز موقت تا زمانی که برای کاشت دندان آماده شوند دریافت خواهند کرد. در غیر این صورت، بیماران بزرگسالی که مایل به کاشت یک دندان تک دندانی هستند باید از سلامت دندان و پزشکی مناسبی برخوردار باشند. شما نباید هیچ نشانه ای از بیماری پریودنتال فعال یا سایر مشکلات دندانی داشته باشید.

مراحل ایمپلنت دندان جلو: روش کاشت دندان جلو چیست؟

دکتر عارفی همیشه بیماران را با دقت زیادی از نظر مناسب بودن ارزیابی می‌کند و سابقه دندانی و پزشکی آنها را بررسی می‌کند . او می تواند درمان را به طور کامل با شما در میان بگذارد و تخمینی از هزینه ایمپلنت جلویی دندان ارائه دهد. پس از انجام آزمایش‌های تشخیصی، قیمت مناسبی دریافت خواهید کرد، زیرا عواملی مانند برداشتن دندان از کار افتاده یا پیوند استخوان می‌تواند بر هزینه نهایی تأثیر بگذارد.

ایمپلنت دندان جلو
ایمپلنت دندان جلو

مراحل ایمپلنت دندان جلو : تست های تشخیصی

شما به سی تی اسکن با پرتو مخروطی نیاز دارید که تصویر سه بعدی دقیقی از دندان ها و فک های شما ایجاد می کند. همچنین، دکتر عارفی ممکن است بخواهد برای ارزیابی دقیق تر سلامت عمومی دندان شما یک عکس رادیوگرافی پانوراما دو بعدی بگیرد. این تست‌های تشخیصی برای بررسی دقیق‌تر کمیت و کیفیت استخوان فک و اطمینان از مناسب بودن آن برای ایمپلنت دندان استفاده می‌شوند. دکتر عارفی همچنین ممکن است برای ایجاد طرح درمانی سفارشی شما عکس یا قالب های دندانی بگیرد.

مراحل ایمپلنت دندان جلو : برنامه ریزی جراحی ایمپلنت

اطلاعات تولید شده در طول آزمایشات تشخیصی برای برنامه ریزی کامپیوتری جراحی شما، مرحله به مرحله استفاده می شود. دکتر عارفی در مورد بهترین سیستم ایمپلنت و محل قرارگیری ایمپلنت، از جمله عمق و زاویه پست ایمپلنت تصمیم خواهد گرفت. تصاویر دیجیتال همچنین نشان می‌دهند که دندان ایمپلنت جدید شما پس از ترمیم کامل چگونه به نظر می‌رسد، بخشی حیاتی از این روش است، زیرا برای اطمینان از زیبایی و عملکرد عالی ضروری است.

اگر نیاز به برداشتن دندان دارید، گاهی اوقات می توان این کار را در طول جراحی ایمپلنت انجام داد و بلافاصله آن را با پست ایمپلنت جایگزین کرد.

همچنین، در صورت نیاز به پیوند استخوان، اغلب می توان مقدار کمی از مواد پیوند استخوان را همزمان با ایمپلنت دندان قرار داد. تمام این جزئیات با شما بحث خواهد شد، بنابراین شما به طور کامل درک می کنید که در طول جراحی ایمپلنت چه اتفاقی می افتد. هنگامی که طرح ایمپلنت کامل شد، یک استنت جراحی برای استفاده در طول کاشت ایجاد می کنیم. استنت یک راهنمای یا الگوی جراحی است که در حین جراحی روی لثه قرار می گیرد.

مراحل ایمپلنت دندان جلو : گذاشتن ایمپلنت دندان جلویی

معمولاً، عمل کاشت ایمپلنت دندان جلو یک ساعت یا کمتر طول می کشد و می توان با استفاده از بی حسی موضعی تکمیل کرد. برنامه ریزی قبلی جراحی تضمین می کند که این روش سریع و روان است، بنابراین بهبودی سریع تر و راحت تر است.

گاهی اوقات ایمپلنت دندان جلویی را رها می کنند تا بهبود یابد یا یک کلاه شفابخش مخصوص برای شکل دادن به بافت اطراف ایمپلنت گذاشته می شود. در موارد دیگر، دندان ایمپلنت ممکن است بلافاصله پس از جراحی کاشته شود. هر گزینه ای را که انتخاب کنید، نگران نباشید زیرا ما می توانیم دندان های موقت را هنگام ترمیم دندان های جلویی شما ارائه دهیم.

مراحل ایمپلنت دندان جلو : قرار دادن دندان ایمپلنت

اگر به یک پروتز موقت نیاز دارید، ممکن است یک پل دندانی موقت یا باله دندان نصب کنیم که تضمین می‌کند ایمپلنت می‌تواند در حین بهبودی و ادغام شدن با استخوان اطراف بدون مزاحمت باقی بماند. هنگامی که یک دندان ایمپلنت بلافاصله پس از جراحی کاشته می شود، معمولاً یک دندان موقت است و به طور خاص فقط برای اهداف زیبایی طراحی شده است.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

مقالات مرتبط

بهترین برند ایمپلنت در سال 1403 + لیست برندها و مارک

بهترین برندهای ایمپلنت دندان کدام هستند؟ انتخاب بهترین نوع ایمپلنت دندان در ایران به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. در کل، بهترین ایمپلنت دندان و برترین برندهای ساخت کدام کشور هستند؟ با توجه به گستردگی و تنوع زیاد سیستم‌های ایمپلنتی که امروزه در بازار وجود دارد، این سوال مطرح می‌شود که کدام ایمپلنت مناسب‌تر است؟ برای

درمان دندان با لیزر در دندانپزشکی در سال 1403 +جزئیات

اگرچه ممکن است فکر کنید استفاده از لیزر در دندانپزشکی یک پدیده نو و مدرن است، اما در واقع استفاده از لیزر برای درمان‌ها و تسهیلات دندانپزشکی تاریخچه‌ای نسبتاً طولانی دارد. استفاده از لیزر در دندانپزشکی به شکل مدرن و کنونی حدود ۳۰ سال است. در این مقاله، قصد داریم به شما درباره ۱۸ کاربرد

تفاوت لمینت ایمکس و زیرکونیا (زیرکونیوم)

لمینت ایمکس در مطلب زیر توضیح می‌دهیم که لمینت ایمکس چیست، در مورد انواع لمینت و مزایای لمینت سرامیکی ایمکس صحبت خواهیم کرد. سپس تفاوت آن با زیرکونیا و لومینیرز را بیان می‌کنیم  به نظر شما ویتامین های ضروری برای دهان و دندان چیست؟ متد ایمکس (eMax) چیست؟ یکی از درمان‌های جدیدی که در دندانپزشکی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
تیم پشتیبانی مجموعه تخصصی دکتر وحید عارفی برای پاسخ به تمامی سوالات شما حاضر است
👋 سلام چطور میتونم کمکتون کنم
پیمایش به بالا