ارائه خدمات مشاوره به منظور تشخیص بیماری‌های دهان و دندان

برچسب‌ها:

ارائه خدمات مشاوره به منظور تشخیص بیماری‌های دهان و دندان

کلینیک دندانپزشکی دکتر وحید عارفی خود را موظف به حفظ سلامت دهان و دندان افراد جامعه می‌داند از این رو خدمات مشاوره سلامت دهان و دندان را به بهترین نحو ممکن به آن‌ها ارائه می‌دهد. خدمات مشاوره‌ای دکتر وحید عارفی در تشخیص بیماری‌های دهان و دندان تا حد زیادی به شما کمک می‌کند. از دیگر خدماتی که در این کلینیک به مراجعه‌کنندگان ارائه می‌شود می‌توان به خدمات زیبایی، درمانی و جراحی اشاره کرد. تمامی این خدمات به منظور بهبود بهداشت و سلامت عموم مردم ارائه می‌گردند.

بیماری‌های دهان و دندان
بیماری‌های دهان و دندان

بهداشت دهان و دندان سلامت جسمی و روانی افراد را به صورت مستقیم تحت تأثیر قرار می‌دهد. وضعیت بهداشت و سلامت دهان و دندان همچنین ظاهر، روابط فردی، رژیم غذایی، طرح لبخند و میزان مواد مغذی دریافتی، عادات تغذیه و گفتار را به طور قابل‌توجه تحت تأثیر قرار می‌دهد. از این رو می‌توان گفت ابتلا به بیماری‌های دهان و دندان سلامت کل بدن را تحت تأثیر قرار داده و در بروز بیماری‌های ثانویه به‌عنوان یک عامل مؤثر محسوب می‌شود.

این نکته را به خاطر داشته باشید که مراقبت صحیح از دهان، دندان و لثه عادتی بسیار ارزشمند می‌باشد که اگر آن را به یک روتین دائمی در زنگی خود تبدیل کنید می‌توانید سلامت کلی بدن خود را تضمین کنید. با رعایت بهداشت دهان و دندان می‌توان از بروز مشکلات و بیماری‌های دهان و دندان از قبیل بوی بد دهان، پوسیدگی دندان و بیماری‌های لثه تا حد زیادی جلوگیری به عمل آورید.

رعایت بهداشت دهان و دندان همچنین به شما کمک خواهد کرد تا سلامت دهان و دندان خود از جمله پروتز دندانی را حتی در سنین بالا حفظ کرد. به منظور دستیابی و حفظ سلامت عمومی جسمی و عاطفی در طول زندگی باید بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کرده و عادات غذایی مناسب را برای خود انتخاب نمایید.

دریافت خدمات مشاوره به منظور بهبود بهداشت و پیشگیری از بیماری‌های دهان و دندان

در صورتی که می‌خواهید لبخند جذاب داشته باشید ویزیت منظم دندانپزشکی را باید در طول سال داشته باشید. ویزیت دندان‌پزشک متخصص به صورت منظم علاوه بر حفظ سلامت دهان و دندان در رابطه با سلامت کلی بدن شما اطلاعات مهمی را به دندان‌پزشکان ارائه می‌دهد. با ویزیت منظم دندانپزشکی متوجه خواهید شد که آیا در معرض ابتلا به بیماری‌های دهان و دندان قرار دارید؟

تشخیص بیماری‌های دهان و دندان
تشخیص بیماری‌های دهان و دندان

تحقیقات اخیر نشان داده‌اند که سلامت دهان و دندان نمایانگر وضعیت کلی بدن است. به‌عنوان مثال قرار داشتن سلامت دهان و دندان شما در وضعیت قابل‌قبول نمایانگر سلامت کلی بدن شما و دیگر ارگان‌های حیاتی می‌باشد.

در صورتی که سلامت دهان و دندان شما نیز وضعیت نامناسبی داشته باشد بدین معناست که بیماری‌های دهان و دندان و دیگر نقاط بدن شما را تهدید می‌کند و ممکن است به روکش دندان نیاز داشته باشید. از این رو دریافت مشاوره سلامت دهان و دندان و مراجعه به دندان‌پزشک به صورت منظم از مهم‌ترین توصیه‌های متخصصین در حوزه علوم پزشکی هستند. دریافت مشاوره به منظور تشخیص بیماری‌های دهان و دندان ویزیت منظم در ایجاد و حفظ یک سبک زندگی سالم کمک زیادی به شما خواهند کرد.

عدم رعایت بهداشت دهان و دندان چه مشکلاتی را به همراه خواهد داشت؟

در صورت عدم مراقبت صحیح از دندان‌ها و لثه‌ها، سلامت دهان و دندان ضعیف خواهد شد و در نهایت بیماری‌های دهان و دندان و دیگر بخش‌های بدن سلامت بدن شما را تهدید خواهند کرد. از جمله مشکلاتی که ممکن است در صورت عدم رعایت بهداشت دهان و دندان با آن‌ها مواجه شوید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

احساس درد در دهان و صورت

عفونت لثه‌ها ممکن است باعث ایجاد احساس درد در دهان و صورت شود. مرحله آغازین بیماری لثه که التهاب لثه می‌باشد در بین افراد رایج است و در صورتی که به موقع درمان نشود ممکن است باعث از دست دادن دندان‌ها شود. شما می‌توانید از کلینیک دکتر وحید عارفی وقت مشاوره بگیرید تا بیماری‌های دهان و دندان را در مراحل آغازین تشخیص دهد. این امر از صرف هزینه‌های زیاد در آینده جلوگیری به عمل خواهد آورد.

 

همچنین در وبلاگ دکتر وحید عارفی بخوانید:

آشنایی با روش‌های مختلف عکس‌برداری دندان

آشنایی با روش‌های نوین کنترل بهداشت دهان

آشنایی با انواع روش‌های درمانی پروتز

 

مشکلات قلبی و دیگر اندام‌های اصلی

عفونت دهان دیگر اندام‌های اصلی بدن را نیز تحت تأثیر قرار خواهد داد. در اثر اندوکاردیت باکتریایی ممکن است قلب و دریچه‌های آن دچار التهاب شوند. این وضعیت مبتلایان به بیماری‌های قلبی و افرادی که بافت قلبی آن‌ها آسیب دیده است را تحت تأثیر قرار می‌دهد و در نهایت زندگی آن‌ها را تهدید می‌کند. از این رو به طور کلی می‌توان گفت بیماری‌های دهان و دندان زندگی و جان شما را به صورت مستقیم تحت تأثیر قرار می‌دهند.

مشکلات گوارشی

به طور کلی فرآیندهای فیزیکی و شیمیایی که در دهان انجام می‌گیرند به عمل هضم غذا کمک می‌کنند. در صورت ابتلا به بیماری‌های دهان و دندان ممکن است با مشکلاتی از قبیل نارسایی روده، سندرم روده تحریک پذیر و دیگر اختلالات گوارشی مواجه شوید.

درمان بیماری‌های دهان و دندان
درمان بیماری‌های دهان و دندان

علائم و نشانه‌های ضعف بهداشت دهان و دندان

علائم ضعف بهداشت دهان و دندان به صورت‌های مختلف مشاهده می‌شود. این علائم شامل خونریزی یا جراحی لثه، دندان‌درد و جراحی دندان، رشد غده در دهان و ایجاد تغییرات در سطح زبان می‌شوند.

درد دندان

از رایج‌ترین علل درد دندان می‌توان به مواردی از قبیل دندان خرد شده و یا شکسته شده، بازسازی نامناسب دندان، آبسه، عفونت یا دندان غروچه اشاره کرد. در صورتی که در دندان خود احساس درد داشتید نباید آن را نادیده بگیرید. با بهبود بخشیدن دفعات و کیفیت تمیز کردن دهان گاهی ممکن است درد تسکین نیابد. در اکثر موارد درد دندان به علت پوسیدگی دندان ایجاد خواهد شد. پوسیدگی دندان ممکن است به اعصاب داخلی دندان برسد. در این شرایط با دریافت مشاوره جهت تشخیص بیماری‌های دهان و دندان منبع درد را شناسایی کرده و یا دریافت کمک از متخصص وحید عارفی قبل از این که ریشه آسیب ببیند با درمان ریشه دندان و اعصاب دندان‌درد تسکین یابد.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

مقالات مرتبط

بررسی مراقبت های بعد از لمینت دندان

بررسی مراقبت های بعد از لمینت دندان

این مقاله در مورد مراقبت های بعد از لمینت دندان است. لمینت‌های دندان همیشه بهترین گزینه برای بهبود لبخند بوده است. قبل از پرداختن به مراقبت های بعد از لمینت دندان لازم است در مورد خود لمینت اطلاعاتی داشته باشیم. لمینت‌ها ورقه‌های نازکی از کامپوزیت یا سرامیک هستند که با توجه به نیاز هر فرد

عوارض ایمپلنت فوری

بررسی عوارض ایمپلنت فوری

این مقاله در مورد عوارض ایمپلنت فوری دندان است؛ اما قبل از آن در مورد ایمپلنت دندان مباحثی مطرح شده است. هنگامی که دندانی به دلیل آسیب یا بیماری از دست می‌رود، فرد می‌تواند عوارضی مانند از دست دادن سریع استخوان، گفتار ناقص یا تغییر در الگوی جویدن را تجربه کند که منجر به ناراحتی

ایمپلنت روی ریشه دندان

ایمپلنت های دندانی جایگزین ریشه دندان های از دست رفته هستند. ایمپلنت ها به عنوان یک لنگر برای یک دندان یا تاج جایگزین یا برای کل مجموعه ای از دندان های جایگزین عمل می کنند. این مطلب به بررسی چگونگی ایمپلنت روی ریشه دندان می پردازد. ایمپلنت ها مستقیماً در استخوان فک قرار می گیرند. اکثر ایمپلنت‌های

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
تیم پشتیبانی مجموعه تخصصی دکتر وحید عارفی برای پاسخ به تمامی سوالات شما حاضر است
👋 سلام چطور میتونم کمکتون کنم
پیمایش به بالا