آیا دندان ایمپلنت خراب می شود ؟

برچسب‌ها:

آیا دندان ایمپلنت خراب می شود ؟

ایمپلنت دندانی به گونه‌ای ساخته می‌شوند که سخت باشند و برای ده‌ها سال دوام داشته باشند، اغلب برای تمام عمر. ایمپلنت‌ها معمولاً از فلز و چینی ساخته می‌شوند تا دندانی ایجاد کنند که ظاهر و عملکرد طبیعی داشته باشد و اما آیا دندان ایمپلنت خراب می شود؟

اولین ایمپلنت دندان مدرن یک عمر دوام آورد.

آیا دندان ایمپلنت خراب می شود

تخصص دکتر عارفی در کاشت دندان Hoppers Crossing است و ما می‌توانیم به شما کمک کنیم تا از این فناوری دندانپزشکی قابل توجه و محکم استفاده کنید.

ما می توانیم نیش و لبخند شما را ترمیم کنیم تا لبخندی بهتر به شما بدهیم و سلامت عمومی دهان و دندان را ادامه دهیم.

ایمپلنت‌ها معمولاً از فلز و چینی ساخته می‌شوند تا دندانی ایجاد کنند که ظاهر و عملکرد طبیعی داشته باشد و اما ایا دندان ایمپلنت خراب می شود؟

درست مانند دندان های طبیعی شما؛ با این حال، ایمپلنت شما تخریب ناپذیر نیست – در صورت گاز گرفتن بیش از حد، دندان قروچه یا آسیب دیدگی می تواند شکسته شود یا بشکند.

در سایت دکتر عارفی ، ایمپلنت‌های شما را می‌سازیم و قرار می‌دهیم تاسالها از آنها استفاده کنید.اما اگر اتفاقی برای ایمپلنت شما بیفتد، باید بدانید چه کاری باید انجام دهید.

ایمپلنت ها چقدر باید دوام بیاورند؟

با موفقیت و مراقبت خوب، ایمپلنت دندان باید یک عمر دوام داشته باشد و انتظار می رود چندین دهه دوام داشته باشد. این یکی از دلایلی است که آنها یک جایگزین دندان موثر و محبوب هستند و همین می تواند پاسخی برای این سوال باشد که آیا دندان ایمپلنت خراب می شود؟

اما همانطور که هر کسی با هر نوع ترمیم دندانی می‌داند (مثلاً تاج یا بریج )، ترمیم‌ها ممکن است به دلایل مختلف با شکست مواجه شوند. حتی تاج محکم می تواند آسیب ببیند یا شکسته شود.

خبر خوب این است که احتمال شکست ایمپلنت ها نسبت به سایر ترمیم ها بسیار کمتر است. آنها همیشه عالی کار نمی کنند، اما زمانی که به درستی توسط متخصصانی مانند دکتر عارفب نصب شوند. آنها تا 98 درصد میزان موفقیت دارند.

اما اگر آسیبی رخ دهد چه؟

ایمپلنت ها چگونه آسیب می بینند؟ آیا دندان ایمپلنت خراب می شود

ایمپلنت دندان از سه جزء تشکیل شده است. یک پست تیتانیومی (از نظر فنی، ایمپلنت واقعی است، اگرچه در یک گفتگو اغلب به کل ترمیم به عنوان ایمپلنت، یک تاج دائمی در بالا و یک اباتمنت بین برای اتصال ایمپلنت به تاج اشاره می‌کنیم.

بسیار نادر است که ایمپلنت تیتانیوم آسیب ببیند. اگر به درستی نصب شود، در داخل استخوان قرار می گیرد و با فرآیندی به نام osseointegration به آن متصل می شود.

در موارد نادر، بیماری لثه یا کاشت نامناسب می تواند منجر به مشکلاتی شود.

با این حال، در بیشتر موارد، این تکیه گاه یا تاج است که آسیب می بیند، که معمولا نوعی ضربه یا استرس تکراری است. تاج، مانند دندان های طبیعی، می تواند تراشیده یا شکسته شود.

اگر برای ایمپلنت شما اتفاقی بیفتد، چه کاری باید انجام دهید و ایا ایمپلنت دندان خراب می شود؟

ایمپلنت ها چگونه آسیب می بینند؟

وحشت نکنید!

اول، آرام بمانید. اگر ایمپلنت دندانی شکسته، شکسته یا شل شد، تکه‌های شل اطراف را محکم کنید و فوراً با دندانپزشک  Crossing تماس بگیرید.

اگر ایمپلنت دندان شکسته شد، قطعات را در یک ظرف امن ذخیره کنید و با ما تماس بگیرید! ممکن است بتوانیم ایمپلنت را بازنشانی کنیم و/یا تاج جدیدی برای ایمپلنت ایجاد کنیم.

اگر ایمپلنت واقعی شکسته یا خارج شده باشد، ممکن است نیاز به نصب ایمپلنت جدید داشته باشیم.

چگونه ایمپلنت را تعمیر کنیم؟ آیا ایمپلنت دندان خراب می شود

در صورت بروز مشکل در اباتمنت یا تاج &  بخش های شکسته ایمپلنت را جایگزین می کند.

هنگامی که یک تاج ترک می خورد یا می شکند، ما یک قالب از دهان شما را در دفتر خود می گیریم تا تاج هایی بسازیم که متناسب با فضای دهان شما باشد و طبیعی به نظر برسد.

این تقریباً شبیه به جایگزینی یا قرار دادن یک تاج “معمول” روی یک دندان طبیعی است.

با این حال، اگر پست خراب شود، همه چیز پیچیده تر می شود. در این حالت، پست باید برداشته و جایگزین شود و ممکن است قبل از تعویض پست، پیوند استخوان لازم باشد.

در صورت نیاز به پیوند استخوان، چند ماه به زمان عمل اضافه می شود.

ایمپلنت های دندانی لق شده تقریباً همیشه مانند ایمپلنت های شکسته هستند و ایمپلنت باید برداشته و جایگزین شود.

فرآیند جایگزینی: آیا ایمپلنت دندان خراب می شود

احتمالاً برای برداشتن ایمپلنت به جراحی نیاز خواهید داشت. همچنین ناحیه مورد نظر تمیز می شود و در صورت نیاز استخوان فک پیوند زده می شود. شما احساس ناراحتی و درد کمی خواهید داشت زیرا همه اینها تحت بیهوشی انجام می شود.

بهبودی شما شبیه به کاشت اولیه خواهد بود، یعنی احتمال ناراحتی، تورم و درد نخواهید داشت.

اگر یکی از ایمپلنت ها شل یا آسیب دیده باشد، آیا ایمپلنت های دیگر من تهدید می شوند؟

به اندازه کافی نادر است که یک ایمپلنت شل یا آسیب دیده باشد و احتمال اینکه بیش از یک ایمپلنت آسیب ببیند بسیار کم است. بنابراین، اگر یکی آسیب دیده باشد، بقیه شما احتمالاً خوب هستند. با این حال، اگر ضربه یا آسیب باعث از کار افتادن ایمپلنت شما شده است، باید  به دکتر عارفی مراجعه کنید تا همه دندان ها و ایمپلنت های شما را معاینه کند.

لبخند در کلینیک‌دکتر عارفی !

در کلینیک دکتر عارفی ما معتقدیم که همه افراد شایسته دندانپزشکی با کیفیت هستند و ما اینجا هستیم تا به شما در رسیدن به این هدف کمک کنیم.

ایمپلنت یک عمل جراحی چندگانه است که به نیازهای بهداشت دهان و دندان جوامع رسیدگی می کند. در این مرکز تمرکز ما بر ارائه دندانپزشکی عمومی، ارتودنسی و ایمپلنت استثنایی به بیماران است.

ما علاقه خاصی به ایمپلنت، ارتودنسی و جوانسازی لبخند از طریق روکش ها، تاج ها و بریج ها داریم. ما همچنین در برخورد با اورژانس های دندانپزشکی غیرمنتظره ای که همه از آن می ترسند متخصص هستیم.

با این مقاله همراه شوید تا پاسه سوال آیا ایمپلنت دندان خراب می شود را پیدا کنید.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

مقالات مرتبط

دیابت چه تاثیری بر دندان دارد؟

دیابت تاثیر ان بر دندان چیست ؟ دیابت از جمله بیماری هایی است که می تواند بر روی سلامت دهان و دندان اثر بگذارد. بیماری دیابت بر روی بسیاری از اعضای بدن تاثیر مخرب دارد و باعث بروز مشکلات متعددی مانند بیماری قلبی، آسیب اعصاب، آسیب چشم ها و … می شود. اما بسیاری از بیماران

چه چیزهایی علت طعم بد دهان است؟

چه چیزهایی علت طعم بد دهان است؟ تعریف طعم بد دهان از فردی به فرد دیگر متفاوت است. برای برخی افراد طعم دهان و دندان ناخوشایند و مانند طعم فلز و ترشی خواهد شد. گروهی دیگر هم طعم تلخی در دهان خود احساس می‌کنند. طعمی که فرد در دهان خود احساس می‌کند به دلیل به

خشکی دهان و نحوه درمان آن چیست؟

خشکی دهان و نحوه درمان آن چیست؟ خشکی دهان به دلیل عدم تولید بزاق رخ می‌دهد. این مشکل می‌تواند باعث مشکلات در خوردن، صحبت کردن و هضم شود. اگر خشکی دهان شدید را تجربه کنید، می‌تواند باعث اختلالات گلو، اضطراب و بر کیفیت زندگی شما شود. به همین دلیل است که ما درمان سریع این

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
تیم پشتیبانی مجموعه تخصصی دکتر وحید عارفی برای پاسخ به تمامی سوالات شما حاضر است
👋 سلام چطور میتونم کمکتون کنم
پیمایش به بالا