سخت ترین مرحله ایمپلنت

برچسب‌ها:

ایمپلنت های دندانی جایگزین مدرن برای دندان مصنوعی و بریج هستند. ایمپلنت دندانی شامل یک پایه (یا پیچ) تیتانیومی است که از طریق جراحی در استخوان فک شما قرار می گیرد، بنابراین اتصال سفت و سخت مستقیم بین یک دندان (یا چندین دندان) به فک شما را ممکن می سازد. دندان (تاج) به گونه ای طراحی شده است که با رنگ، اندازه، شکل و دندان های طبیعی شما مطابقت داشته باشد. در این مقاله قصد داریم سخت ترین مرحله ایمپلنت را برای شما توضیح دهیم.

ایمپلنت دندانی از طریق فرآیندی به نام osseointegration به استخوان فک شما متصل می شود یا به طور یکپارچه به آن متصل می شود که در آن سلول های استخوانی روی سطح فلزی ایمپلنت می چسبند.

سخت ترین مرحله ایمپلنت
سخت ترین مرحله ایمپلنت

هنگامی که صحبت از جایگزینی دندان به میان می آید، ایمپلنت های دندانی اغلب به عنوان انتخاب ارجح در نظر گرفته می شوند، زیرا آنها دندان های شما را نزدیک تر از هر روش درمانی دیگری (در مقایسه با پروتز و بریج) به دندان های شما نزدیک تر می کنند. نگهداری آنها نیز آسان است (نیازی به تلاش بیشتر از مراقبت از دندان های دیگر شما ندارد) و نقش مهمی در کمک به جلوگیری از دست دادن مداوم استخوان فک (تجذب استخوان) دارند. در کل در این مطلب سعی می شود سخت ترین مرحله ایمپلنت را شرح دهیم.

مزایای درمان ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت های دندانی مزایای زیادی دارند. این مزایا عبارتند از:

زیبایی شناسی – از آنجایی که ایمپلنت های دندانی از نظر ظاهری و ظاهری شبیه به دندان های طبیعی هستند، گزینه ای جذاب برای افرادی است که به دنبال جایگزینی ظریف برای دندان های از دست رفته خود هستند.

راحتی – ایمپلنت های دندانی در مقایسه با بسیاری از گزینه های دندان جایگزین، راحتی بالاتری را ارائه می دهند. به عنوان مثال، ایمپلنت دندان ناراحتی ناشی از برداشتن دندان مصنوعی را از بین می برد. از آنجایی که ایمپلنت‌های دندانی مانند دندان‌های طبیعی شما عمل می‌کنند، می‌توانید بدون نگرانی از لق شدن دندان مصنوعی‌تان غذا بخورید و به شما این امکان را می‌دهد که غذاهای مورد علاقه‌تان را بدون مشکل یا درد بخورید.

بهبود تکلم – پروتزهای دندانی نامناسب ممکن است هنگام صحبت کردن در دهان بلغزند یا جابجا شوند و منجر به زمزمه یا نامفهوم گفتار و خجالت شوند. با ایمپلنت های دندانی می توانید بدون ترس از حرکت تصادفی با اطمینان صحبت کنید.

غذا خوردن آسان تر – ایمپلنت های دندانی مانند دندان های طبیعی شما عمل می کنند و به شما این امکان را می دهند که غذاهای مورد علاقه خود را بدون مشکل یا درد بخورید.

بهبود عزت نفس – ایمپلنت های دندانی ممکن است به تقویت عزت نفس شما کمک کند و لبخندی با اعتماد به نفس به شما بدهد.

بهبود سلامت دهان و دندان – ایمپلنت های دندانی امکان دسترسی آسان تر بین دندان ها برای مسواک زدن و نخ دندان کشیدن را فراهم می کند و در نتیجه بهداشت دهان و دندان را بهبود می بخشد.

دوام – ایمپلنت‌های دندانی که برای ترکیب با استخوان طراحی شده‌اند، بسیار بادوام هستند و اغلب سال‌ها دوام خواهند داشت. اگر مراقبت از دهان و دندان را به خوبی انجام دهید، ایمپلنت های دندانی ممکن است حتی یک عمر دوام بیاورند.

سخت ترین مرحله ایمپلنت- کاشت ایمپلنت (اغلب علاوه بر برداشتن دندان)

 سخت ترین مرحله ایمپلنت با بی‌حس‌کننده – ماده بی‌حس‌کننده روی لثه‌های شما اعمال می‌شود و به دنبال آن یک بی‌حس کننده موضعی طولانی‌ اثر استفاده می‌شود، یا ممکن است کاملاً در خواب باشید (تحت بیهوشی عمومی).

 سخت ترین مرحله ایمپلنت با برداشتن دندان آسیب دیده + کاشت ایمپلنت

جراح متخصص شما دندان آسیب دیده شما را به روشی کاملاً کنترل شده برمی دارد تا امکان کاشت ایمپلنت در همان روز (قرار دادن فوری ایمپلنت) فراهم شود.

این روش بسیار فنی به دو چیز مهم دست می یابد

  1. میزان از دست دادن استخوان حداقل است، بنابراین نیاز به پیوند استخوان بسیار کمتر است و بهبودی راحت‌تری را ایجاد می‌کند.
  2. نیازی به روش دوم (برای قرار دادن ایمپلنت) نیست، بنابراین بیمار فقط یک دوره بهبودی برای مدیریت دارد.

سخت ترین مرحله ایمپلنت با پیوند استخوان فک + بسته شدن زخم

اگر به پیوند استخوان نیاز دارید، جراح متخصص شما اغلب از یک محصول جایگزین استخوان مصنوعی (کاملاً ایمن) استفاده می‌کند تا هر نواحی کمبود استخوان فک را ایجاد کند. به ندرت، پیوند استخوان با استفاده از پیچ های تیتانیوم به استخوان فک شما متصل می شود. در نهایت، جراح بافت لثه را تغییر شکل می دهد و به طور رسمی زخم را می بندد یا بخیه می زند (با بخیه های حل شونده).

بیماران مرکز ایمپلنت دکتر عارفی و متخصص دندانپزشکی از تخفیف برای این نوع درمان بهره مند می شوند و در نتیجه هزینه های کلی درمان را کاهش می دهند.

سخت ترین مرحله ایمپلنت  با ارزیابی یکپارچگی ایمپلنت

بی حس کننده – لثه های شما بی حس می شود.

سخت ترین مرحله ایمپلنت با قرار دادن اباتمنت

جراح متخصص شما یک اباتمنت (یک گل میخ فلزی کوچک در بالای ایمپلنت) قرار می دهد و اتصال ایمپلنت به استخوان فک را آزمایش می کند. این امر تأیید می کند که ایمپلنت پایه ای مطمئن برای دندان یا بریج جدید شما است.

اسکن سه بعدی

مرکز تخصصی ایمپلنت و دندانپزشکی از یک اسکنر داخل دهانی پیشرفته استفاده می کند ، برای ثبت دقیق (تصاویر دیجیتال) موقعیت ایمپلنت در فک و اجازه دهید دندان جدید شما با دهان هماهنگ شود. فرآیند سریع و راحت انجام می شود.

سخت ترین مرحله ایمپلنت: ایمپلنت نهایی تاج یا پل قرار داده شده است

قرار دادن دندان مصنوعی – 3-4 هفته پس از اتمام اسکن سه بعدی، دندان های مصنوعی جدید (تاج یا بریج) آماده هستند تا در نهایت به ایمپلنت(ها) متصل شوند. این روش بدون درد است (و نیازی به بیهوشی ندارد). بایت دندان بررسی می شود و به بیمار دستورالعمل هایی در مورد نحوه مراقبت از دندان های باقی مانده ایمپلنت جدید داده می شود.

مرحله نگهداری ایمپلنت

ایمپلنت ها حداقل هر سال توسط جراح متخصص یا دندانپزشک شما بررسی می شوند تا مطمئن شوند که سالم هستند و باید به خوبی توسط بیمار نگهداری شوند.

 

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

مقالات مرتبط

بهترین برند ایمپلنت در سال 1403 + لیست برندها و مارک

بهترین برندهای ایمپلنت دندان کدام هستند؟ انتخاب بهترین نوع ایمپلنت دندان در ایران به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. در کل، بهترین ایمپلنت دندان و برترین برندهای ساخت کدام کشور هستند؟ با توجه به گستردگی و تنوع زیاد سیستم‌های ایمپلنتی که امروزه در بازار وجود دارد، این سوال مطرح می‌شود که کدام ایمپلنت مناسب‌تر است؟ برای

درمان دندان با لیزر در دندانپزشکی در سال 1403 +جزئیات

اگرچه ممکن است فکر کنید استفاده از لیزر در دندانپزشکی یک پدیده نو و مدرن است، اما در واقع استفاده از لیزر برای درمان‌ها و تسهیلات دندانپزشکی تاریخچه‌ای نسبتاً طولانی دارد. استفاده از لیزر در دندانپزشکی به شکل مدرن و کنونی حدود ۳۰ سال است. در این مقاله، قصد داریم به شما درباره ۱۸ کاربرد

تفاوت لمینت ایمکس و زیرکونیا (زیرکونیوم)

لمینت ایمکس در مطلب زیر توضیح می‌دهیم که لمینت ایمکس چیست، در مورد انواع لمینت و مزایای لمینت سرامیکی ایمکس صحبت خواهیم کرد. سپس تفاوت آن با زیرکونیا و لومینیرز را بیان می‌کنیم  به نظر شما ویتامین های ضروری برای دهان و دندان چیست؟ متد ایمکس (eMax) چیست؟ یکی از درمان‌های جدیدی که در دندانپزشکی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
تیم پشتیبانی مجموعه تخصصی دکتر وحید عارفی برای پاسخ به تمامی سوالات شما حاضر است
👋 سلام چطور میتونم کمکتون کنم
پیمایش به بالا